Різниця між шафою і шифоньєром

Різниця між шафою і шифоньєром

Видів меблів для зберігання речей різного функціонального призначення існує дуже багато. Але ось в назвах цих меблів багато плутаються. Наприклад, не всі можуть з упевненістю сказати, чим відрізняється шафа від шифоньєра. Спробуємо внести ясність в цей предмет обговорення.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Шафа - це великорозмірні меблевий виріб з дверцятами і відсіками, що служить для формування і збереження різних предметів.

Шафа

Шифоньєр - високий предмет меблів у вигляді ящика з дверцятами, пристосований для зберігання одягу.

Шифоньєр до змісту ↑

Порівняння

Можна побачити головна відмінність шафи від шифоньєра. Воно полягає в тому, що найменування "шафа" є узагальнюючим для предметів меблів, в яких містяться речі. Однак не кожну меблі, здатну в себе щось вміщати, можна назвати шафою.

Наприклад, шафою не є тумбочка, оскільки вона для цього занадто мала. Не підходить під цю категорію і етажерка - в ній не передбачені дверцята. Шафою є лише велика меблі, постачені дверцятами і розбита всередині на зручні секції. У шафі, як правило, є полички і місткі шухлядки.

Шафа часто має другу назву, за яким можна судити, для розміщення яких саме предметів він призначений. Так, посуд ставлять у спеціальну шафу - буфет. А меблі, в якій посуд знаходиться за скляною вітриною, називається сервантом.Шафі, забезпеченому декількома висувними ящиками, відповідає позначення "комод". Існують також кухонні, книжкові та інші шафи.

У чому різниця між шафою і шифоньєром? У тому, що "шифоньєр" - поняття дуже вузьке. За своєю будовою він теж шафа, але лише той, в якому зберігають одяг. Тобто називати шифоньєром меблі, де міститься, наприклад, побутова техніка або колекція сувенірів, буде абсолютно неправильно.

Традиційно в шафі передбачаються відсіки для зберігання компактно складеної одягу, білизняні ящики і штанга для вішалок. Шифоньєр може бути додатково оснащений секціями для краваток і прикрас і знімними корзинами для хусток. У багатьох моделях обладнується спеціальне місце для взуття. Неодмінним атрибутом шифоньєра є вбудоване дзеркало.

Слід зазначити, що слово "шифоньєр" в наші дні не настільки уживане, як раніше. Все частіше меблевий виріб для зберігання суконь, футболок і майок називають просто шафою. І цей варіант теж є абсолютно правильним.