Різниця між діловими і особистими відносинами

Різниця між діловими і особистими відносинами

Специфіка відносин між людьми може мати ділову або особистісну спрямованість. В тому і в іншому випадку спілкування протікає за певними принципами. Розглянемо, чим відрізняються ділові та особисті стосунки, проаналізувавши кожен з цих видів людської взаємодії.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Для більшості людей невід'ємною частиною життя є спілкування, пов'язане з виробничою діяльністю. У такій ситуації сторони вступають в ділові відносини, які багато в чому не схожі на звичайні. У таких стосунках присутні свої правила та етичні норми, знати і дотримуватися які дуже важливо для успішного просування будь-якої справи. Це особливо стосується організаторів виробництва, людей управлінської сфери - комунікативна компетентність для них є важливою складовою професійної вигляду.

У той же час люди можуть бути самі по собі дороги, близькі один одному поза роботою або навчання, в сім'ї. У цьому випадку відносини визначаються як особисті. Складно уявити собі чиєсь життя без присутності в ній спілкування такого роду.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, в чому полягає відмінність ділових і особистих відносин один від одного? Перш за все, звернемо увагу на цілі взаємодії.Так, у разі ділового співробітництва важливий кінцевий результат, одержуваний завдяки спільним зусиллям сторін. Для особистих же відносин визначальним є сам процес спілкування. На перше місце виходить зацікавленість людей одне в одному.

Ділова дисципліна має офіційний формат. Спілкуючись в рамках виробництва, людям необхідно в чомусь себе обмежувати. Чи не стосуються справи власні почуття, емоції, погляди тут є недоречними. Особисті ж відносини встановлюються природним чином. Вони не порушують внутрішній комфорт людини, і кожен має право за своїм бажанням закінчити таке спілкування.

Однак ділові відносини необов'язково є сухими, беземоційність. Навпаки, в цих умовах іноді буває корисним живе, досить вільне спілкування, але користуватися подібною формою взаємодії треба вміти. У будь-якому випадку повинні бути присутніми певні рамки, що не дозволяють відсунути корпоративні інтереси на другий план.

Говорячи про те, в чому різниця між діловими і особистими відносинами, слід зазначити, що дітям не властиво вступати в справжнє ділове спілкування, оскільки їхня психіка для цього ще недостатньо сформована. Так, молодший школяр і вчитель знаходяться між собою в особистих, а не в ділових відносинах.

до змісту ↑

Таблиця

Ділові відносини Особисті відносини
Офіційний формат Неофіційний формат
Мета - кінцевий результат Важливий саме процес спілкування
На першому місці завдання справи На передньому плані зацікавленість один в одному
Властиві тільки дорослим Присутні в будь-якому віці