Різниця між бринзою і фетою

Різниця між бринзою і фетою

Любителі легких овочевих закусок вже давно гідно оцінили відомий грецький салат. Очевидними перевагами страви є проста технологія приготування, доступність продуктів і користь для здоров'я. Невід'ємним інгредієнтом, що входять в класичну рецептуру страви, виступає грецький сир фета. Однак багато господинь замінюють його звичайної бринзою, що часом не кращим чином відбивається на смакових властивостях страви. Чи справді ці продукти є аналогами або це лише поширена помилка далеких від кулінарного мистецтва людей?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Бринза - витриманий в розсолі сир з овечого, козячого або коров'ячого молока. Володіє білим або злегка жовтуватим кольором і яскраво вираженим кисломолочним запахом. Смак продукту в міру солоний. Батьківщиною бринзи є Східна Європа. Виготовлений колись в Румунії, сир і сьогодні користується там широкою популярністю, так само як і в Болгарії, Молдавії, на Балканах і на Україні. Продукт застосовується як для приготування легких овочевих салатів, так і в якості начинки для вареників і пирогів. Нерідко він подається на стіл в ролі закуски і вживається з супами, м'ясними стравами і чаєм. Оскільки в ході виробництва продукт не зазнає суттєвої термічній обробці, в ньому зберігаються всі корисні властивості.До слова сказати, сир можна вживати в їжу тільки через 20-60 днів після початку вимочування. Чим довше бринза пробуде в розсолі, тим більш насиченим і гострим смаком вона буде володіти.

Бринза

Фета - грецький напівтвердий сир, що виготовляється з суміші овечого та козячого молока. Володіє білим кольором, зовні нагадує пресований сир. Смак солонуватий з легкою кислинкою. Сир виробляється на території Південно-Східної Європи, а також на Середньому Сході і в середземноморських країнах.

Фета

Існує кілька видів продукту. Перший - класичний - готується з овечого молока з додаванням невеликої кількості козячого. Другий - виробляється з коров'ячого сировини зі збереженням традиційної технології. В результаті виходить "правильний" по консистенції і смаковими якостями сир. Існують також сучасні методи виготовлення продукту, що призводять до зміни його структури і органолептичних властивостей. Подібний сир складно назвати фетой в повному розумінні цього слова. Виробляють продукт великими шматками, які згодом розрізаються на порції. Сир продається і зберігається виключно в розсолі. Використовується він для приготування салатів, закусок і бутербродів. Завдяки цінному складу продукту його нерідко застосовують в косметичних цілях для створення масок або лікування легких опіків шкіри в домашніх умовах.

до змісту ↑

Порівняння

Почнемо, мабуть, з походження продуктів. Фета є грецьким сиром. Тільки ця країна володіє правом виробництва продукту за класичною рецептурою з використанням овечого та козячого молока. Таким чином, в країнах ЄС фетой іменується виключно грецький сир.Що ж стосується бринзи, то її батьківщиною є Румунія. На сьогоднішній день продукт виробляється в багатьох країнах. Сировиною для його виготовлення може виступати як коров'яче, так і овече або козяче молоко. Єдино вірною рецептури отримання такого сиру не існує.

В порівнянні з фетою бринза може мати білосніжний, а злегка жовтуватий відтінок. За консистенцією даний продукт нагадує щільний сир. Це досить твердий, але крихкий сир, який практично не кришиться. Смакові якості бринзи залежать від терміну її витримки в спеціальному розчині. Часом вона буває досить солоної і гоструватою. На поверхні бринзи відсутні численні дірочки, які виступають відмітною ознакою фети. Останній продукт має більш ніжною і м'якою консистенцією. Він має пікантний смак з легкою кислинкою. Фета продається і зберігається виключно в розсолі. Що знаходиться в рідині продукт придатний для вживання в їжу протягом декількох місяців або навіть 1 року. Бринза ж цілком може зберігатися без розсолу, але порівняно недовго. Загорнутий у фольгу або харчову плівку сир коштує вжити протягом місяця. Термін придатності продукту в розсолі доходить до 60 днів.

Ще одна відмінність бринзи від фети полягає в поживних властивостях сирів. Так, перший продукт містить велику кількість натрію, сірки, фосфору і калію. Його споживання позитивно позначається на стані шкіри, зубів, зору і кісткової тканини, а також на діяльності травної системи. У Фете ж вище концентрація білка, кальцію, холіну і вітаміну А. Продукт сприяє зменшенню рівня холестерину і підвищення захисних функцій клітин.Він допомагає боротися з харчовими отруєннями, зміцнює серце і імунітет. Однак в порівнянні з бринзою калорійність фети в півтора рази вище. З цієї причини продукт не підходить для дієтичного харчування.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між бринзою і фетою.

Бринза Фета
Батьківщиною виступає Румунія Є грецьким сиром
Готується як з овечого, так і з козячого та коров'ячого молока Стандартна рецептура передбачає використання овечого і невеликої кількості козячого молока Може мати злегка жовтуватий відтінок
Продукт відрізняється білосніжним кольором Твердий, але ламкий сир
Володіє більш ніжною і м'якою консистенцією Не має дірочок на поверхні
Повинні бути присутніми поглиблення Може бути досить солоним і гострим
Смак пікантний з легкою кислинкою <99 9> Чи здатний зберігатися без розсолу Продається і зберігається виключно в розсолі
, що знаходиться в розчині продукт потрібно вжити протягом 2 місяців Термін придатності може доходити до року
Містить велику кількість натрію, сірки, фосфору і калію Вище концентрація білка, кальцію, холіну і вітаміну А
Сприяє зменшенню рівня холестерину і підвищення захисних функцій клітин Допомагає боротися з харчовими отруєннями, зміцнює серце і імунітет
Характеризується порівняно низькою калорійністю Калорійність в 1, 5 рази в перевищене