Різниця між пензлем і стопою

Різниця між пензлем і стопою

І кисть, і стопа займають завершальне положення в будові кінцівок. Також обидві вони складаються з безлічі з'єднаних в строгому порядку кісток. Проте між цими відділами рук і ніг має місце суттєва різниця.

Зміст статті

  • Будова кисті і стопи
  • Порівняння
  • Таблиця

Будова кисті і стопи

Пензлем завершується кожна з верхніх кінцівок. Кістки цієї ділянки руки організовані в три ряди. Перший - зап'ясті. У його структурі знаходиться кілька щільно скріплених кісток невеликого розміру. Середній ряд утворюють довгі п'ястно кістки. І, нарешті, заключний відрізок скелета кисті представлений кістками п'яти окремо розташованих один від одного пальців. Фрагменти, з яких складається кожен палець, називаються фалангами.

Стопа є відділом кожної з нижніх кінцівок. Подібно кисті вона складається з трьох груп кісток. Задня група називається предплюсну. Вона складається із сегментів непродолговатой форми. До цієї ділянки примикає плюсна, утворена п'ятьма видовженими кістками. За нею йдуть пальці, що складаються з фаланг.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, помітна відмінність кисті від стопи полягає в їх будові. Якщо зіставити зап'ясті і предплюсну, то видно, як сильно вони відрізняються в розмірах. Зап'ясті набагато коротше. Воно складається з восьми невеликих кісток. Передплесно утворена сім'ю кістками, і вони крупней.

Будова кисті і стопи

П'ясткові і плеснові кістки візуально схожі. А ось між пальцями двох типів кінцівок відміну є дуже явне. На руках вони набагато довший, при цьому великий палець помітно зміщений і знаходиться нижче інших. На стопі пальці розташовані один до одного. Вони мають менші можливості в порівнянні з пальцями кисті.

До речі, в назвах пальців кінцівок є деяка різниця. Так, на руці кожен з них позначається словом. Перший називають великим. За ним слідують вказівний, середній, безіменний. Останнім є мізинець. На ногах тільки два крайніх пальця мають словесне позначення: великий і мізинець. Решта - нумеруються: 2-й, 3-й, 4-й.

У чому різниця між пензлем і стопою ще? У тому, що кисть в цілому легша і рухома. Вона пристосована для захоплення і утримання предметів, а також для виконання точкових рухів. Стопа, в свою чергу, більш масивна, оскільки грає роль опори. Крім того, будучи частиною рухового апарату, стопа допомагає людині переміщатися.

до змісту ↑

Таблиця

Кисть Стопа
Запястье - коротке Передплесно - велика
Запястье - 8 кісток Передплесно - 7 кісток
Пальці довгі < Пальці короткі Великий палець - у відокремленому положенні
Великий палець - в ряду з іншими Легка
Масивна Потрібна, щоб брати предмети, виконувати точкові руху
Є опорою для тіла , допомагає пересуватися