Різниця між бронхітом і бронхіальною астмою

Різниця між бронхітом і бронхіальною астмою

Осінь - прекрасна пора року, яке дарує нам чимало яскравих і барвистих моментів, що дозволяють насолодитися природою. Однак досить часто осіння сльота призводить нас до частих і важко піддається лікуванню простудних захворювань. До розряду таких підступних недуг відноситься обструктивний бронхіт, який є передумовою для виникнення бронхіальної астми. Сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому різниця між бронхітом і бронхіальною астмою.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Бронхіальна астма - це хронічний процес, викликаний запаленням дихальних шляхів і супроводжується набряком і спазмом бронхів. Основний симптом астми - це ознака задухи, хоча на ранніх стадіях це може бути самий звичайний сухий кашель.

Бронхіт - це запальний процес в бронхах і на слизових оболонках всіх дихальних шляхів. Симптомами бронхіту є кашель, рясна мокрота, задишка, яка виникає після фізичного навантаження.

до змісту ↑

Порівняння

Як ми вже з'ясували, бронхіт - запальний процес в нижніх дихальних шляхах, викликаний бактеріальною інфекцією. Основною причиною бронхіальної астми є гіперактивність бронхів, що розвивається внаслідок алергічного впливу.Інакше кажучи, бронхіт - це наслідок інфекції, астма - це наслідок алергії. Хронічний бронхіт може стати причиною виникнення і розвитку бронхіальної астми, так само як і бронхіальна астма може періодично ускладнюватися бронхітом.

Для цього захворювання характерні періодичні напади задухи і сухий тривалий кашель. Іноді цей процес супроводжується виділенням в'язкої і прозорою мокроти. Для бронхіту більш властивим є кашель з рясною гнійною або слизової мокротою. Він дуже часто носить нетривалий характер, але може переходити і в хронічну форму. Причиною бронхіту найчастіше стає вірусна, бактеріальна і грибкова інфекція, а також загальне переохолодження організму. Бронхіальна астма розвивається при накопиченні алергену в організмі, в умовах зниженого імунітету вона іноді супроводжується запаленням верхніх дихальних шляхів, але може загострюватися і на тлі загального здоров'я.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Бронхіт має інфекційний характер, бронхіальна астма - алергічний.
  2. Бронхіт може перерости в бронхіальну астму, бронхіальна астма, в свою чергу, може ускладнюватися бронхітом.
  3. Бронхіт - це гостре захворювання, бронхіальна астма - хронічне.
  4. Для бронхіту більш характерний вологий кашель з рясним мокротинням, для бронхіальної астми - сухий.