Різниця між брокером і дилером

Різниця між брокером і дилером

Ви думаєте, що брокер і дилер - це найменування однієї і тієї ж професії? Необхідно сказати, що, хоча вони і мають деякі риси подібності, в більшості своїй все ж є різними термінами, позначає не схожих за своїм родом діяльності фахівців. Щоб зрозуміти, в чому полягають їх відмінності, слід визначити, що саме вони повинні робити, щоб здійснювати свою роботу якісно і ефективно.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Брокер - це посередник між двома сторонами угоди, тобто він є третьою офіційною стороною договору, яка допомагає двом іншим встановити контакти між собою. Брокери діють в самих різних сферах життєдіяльності людей, будь то купівля-продаж будь-яких товарів або цінних паперів, страхування, кредитування або лізинг. За виконання брокером своїх обов'язків з проведення операції він отримує комісійну винагороду.

Дилер є свого роду постачальником між продавцем і покупцем товарів і послуг, тільки дві ці сторони можуть ніколи і не зустрітися один з одним, а отже, саме дилер є їх сполучною ланкою. Він купує товар або продукцію у постачальника, а потім, накрутивши певний відсоток, продає їх дрібним оптовикам або ж безпосередньо покупцеві.

до змісту ↑

Порівняння

Хоча і тими і іншими можуть бути як юридичні, так і фізичні особи, на цьому їх схожість закінчується. Найголовніша відмінність полягає в тому, що брокер завжди діє за згодою будь-якої зі сторін, наприклад, купує техніку або цінні папери, займається страхуванням вантажу і його транспортуванням в іншу країну. При цьому умови угоди обумовлюються заздалегідь, а в договорі вказується, які саме дії повинен здійснити брокер.

Дилер діє на свій страх і ризик, успіхи і поразки впливають тільки на його власний гаманець. Він самостійно вибирає, з яким саме постачальником або продавцем він буде співпрацювати, а часовий період між договірними відносинами з продавцем і покупцем може мати досить великий діапазон.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Брокер діє за згодою однієї зі сторін угоди і переслідує отримання позитивного результату саме для неї, дилер ж діє в своїх власних інтересах.
  2. Брокер отримує винагороду, обумовлену договором, а дилер може встановлювати відсоток накрутки самостійно виходячи з умов ринку.