Різниця між брокколі і цвітною капустою

Різниця між брокколі і цвітною капустою

Кілька десятків років тому на грядках радянських дачниця царювала білокачанна капуста. Вирощувати її просто, а вже вітамінів в ній ... Як виявилося, набагато менше, ніж в інших видах капусти. Тепер же на грядках панує кольорова капуста, і господині не втомлюються повторювати про її корисності і величезній кількості вітамінів, часто плутаючи її з брокколі. І правда, зовнішню схожість в наявності. Обидва види капусти відносяться до сімейства хрестоцвітних і в їжу вживаються не листя, як у білокачанної капусти, а суцвіття. Хоча, якщо розглядати кольорову капусту і брокколі ближче, можна помітити, що у брокколі суцвіття виглядає як сформований бутон. Давайте розглянемо і інші відмінності цих двох видів капусти.

Зміст статті

  • Біологічні особливості
  • Умови зростання
  • Корисні властивості брокколі і цвітної капусти
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Біологічні особливості

Цвітна капуста - однорічна рослина. Її суцвіття білого, трохи жовтуватого кольору, зрідка зелені. Коренева система відноситься до мочковатой. Стебло рослини може досягати сімдесяти сантиметрів, закінчується плодоносною головкою. Форма головки частіше кругла, може налічувати до декількох тисяч пагонів.

Цвітна капуста

Брокколі вважається підвидом цвітної капусти, також відноситься до однорічним. Її бутони частіше зеленого кольору, іноді бувають фіолетовими. Кущ досить високий - до дев'яноста сантиметрів. Листя у брокколі частіше світло-зелені, іноді темні, в залежності від грунту і кількості світла. Самі суцвіття досить великі, набагато більші суцвіть цвітної капусти.

Брокколі до змісту ↑

Умови зростання

Цвітна капуста дуже не любить коливання температур. Заморозки, як втім, і посуху їй перенести важко. Оптимальний температурний режим 15-18 ° C. Велика кількість сонячного світла дуже важливо для нормального росту цього виду капусти, тому її краще висаджувати на відкриті ділянки. Але найважливішою умовою хорошого врожаю капусти є грунт. Вона повинна бути в міру вологою і багатою такими елементами, як магній, мідь, бор. На несприятливих грунтах цвітна капуста теж може вирости, але тільки при ретельному догляді, і великій кількості добрив. Зрозуміти, що капуста здорова дуже просто: достатньо поглянути на листя навколо суцвіття: якщо вони зелені і виглядають здоровими, з капустою все в порядку. Перші ознаки гниття - темні, погано пахнуть плями на білій частині капусти.

Брокколі менш вимоглива до грунту, ніж кольорова капуста, хоча не відмовиться від підгодівлі і поливу. Оптимальна температура проростання 16-25 ° C. Єдине, до чого вимоглива брокколі - до поливу. Якщо зрізати основний втечу брокколі, вона буде плодоносити і далі, даючи урожай на бічних пагонах. Варто трохи запізнитися і суцвіття брокколі розваляться і зацвітуть. Така капуста непридатна в їжу.

до змісту ↑

Корисні властивості брокколі і цвітної капусти

Ви сильно помиляєтеся, якщо думаєте, що найвищий вміст вітаміну C знаходиться в цитрусових.Насправді, лідерські позиції тут займає кольорова капуста. Всього сто грамів цвітної капусти - і ви отримуєте добову норму вітаміну. Біотин, відомий засіб від запальних захворювань шкіри, також міститься в цвітній капусті в великих кількостях. Зазвичай, при проблемах з шлунково-кишковим трактом капусту їсти не рекомендують, але це не відноситься до цвітній капусті, яка містить легко засвоювану клітковину. Цвітна капуста - один з перших прикорму немовлят, так як містить багато білка, що допомагає правильному розвитку дитячого організму. Досить просто перерахувати при яких захворюваннях просто необхідно їсти цвітну капусту, це: серцево - судинні захворювання, нервові розлади, захворювання кісток, печінки. Корисні властивості цвітної капусти можна перераховувати довго. Але навіть вона не може зрівнятися з брокколі. Цей підвид містить повний набір мікроелементів, в тому числі залізо, цинк і калій. Всього в ста грамах цієї капусти - 150% денної норми вітамінів В і С. Брокколі показано до вживання хворим на виразку шлунку, так як ця капуста містить сульфорафан. До того ж, найкраща профілактика і лікування ракових захворювань - вживання в їжу брокколі. При повільному гасінні брокколі втратить тільки кілька відсотків корисних властивостей.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Зовні брокколі та цвітна капуста мають наступні відмінності: колір суцвіть у цвітної капусти білий, у броколі - зелений; кущ брокколі вище цвітної капусти на кілька десятків сантиметрів; суцвіття брокколі більше і мають вигляд розкрилися.
  2. Брокколі більш стійка до коливання температур, менш вимоглива до грунту.
  3. Брокколі більш багата вітамінами і мікроелементами.