Різниця між Англією і Великобританією

Різниця між Англією і Великобританією

Англія і Великобританія в головах ряду людей поняття співзвучні. У Великобританії говорять англійською, а Англія стала центром формування держави Сполученого Королівства Британії та Північної Ірландії. І лише мелькають на задньому плані шотландці, ірландці і валлійці нагадують, що між Англією і Великобританією існують деякі відмінності.

Зміст статті

  • Англія
  • Великобританія
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Англія

Англія - це лише частина Британії. У нас цю частину назвали б історико-географічним краєм. Вона займає велику, південну половину острова Великобританія, за винятком півострова Уельс. Базу для формування сучасних англійців склали кельтські племена, іменовані бриттами, римські воїни, які контролюють всю південну частину острова, і німецькі племена англосаксів. Трохи пізніше до них приєдналися французькі нормани.

Вперше назва "Англія" прозвучало на початку 9-го століття, коли король Егберт об'єднав сім ворогуючих графств в монархію. Королівство з ім'ям Англія існувало з 927 року по початок 18-го століття. До сих пір правлячий монарх цієї держави іменується правонаступником Королівства Англії. Історичним центром цього історико-культурного краю є Лондон.

Саме ця територія стало місцем формування англійської мови, англіканської церкви, традиційної місцевої футболу, п'ятигодинного чаю, зеленого парку, обов'язкового моціону, правил поведінки для джентельменів і леді.

до змісту ↑

Великобританія

Великобританія - це держава. Територіально воно належить до Європи, але розташоване на островах Британських, Нормандських, Оркнейських, Шотландських і в північно-східній частині острова Ірландія. За формою правління воно є конституційною або парламентською монархією, за формою адміністративно-територіального устрою вважається унітарною державою, хоча кожен з історико-географічних країв Великобританії має високу ступінь автономії і самобутні риси. Таких країв налічують 4: власне Англія, колишнє князівство Уельс, північна Шотландія і Північна Ірландія, яка займає північно-східну частину однойменного острова.

Дане держава утворилася в 1707 році, коли Англійське королівство об'єдналося з Шотландським Королівством. Уельський князівство англійські монархи поглинули ще в 11 столітті під "лейблом" Валлійська марки, а в 1921 році до Великої Британії була приєднана офіційно Північна Ірландія.

Чим відрізняється Англія від Великобританії

Крім місцевих "васалів" і складових частин, під протекторатом Британської корони знаходиться 14 заморських територій (переважно острова або їх частини в різних частинах Світового океану) і 3 Коронні Землі - острова Джерсі, Гернсі і Мен, розташовані поруч з головним ділянкою суші. Столицею Великої Британії є Лондон, а кожен ново-який прилучився історико-географічний край має свою столицю і власну мову: шотландський, ірландський і валлійська.

Великобританія вплинула на формування світової судової системи. Білль про права, англійське, шотландське право і Велика хартія вольностей стали прикладами для наслідування ряду демократичних країн.Держава є членом Євросоюзу, НАТО і одним з ініціаторів заснування ООН. Особлива роль належить об'єднаному королівству в формуванні сучасної літератури, моди, кінематографа і музики. Багато символи держави, такі як британський лев, флот і прапор, є символами мужності, хоробрості і сміливості.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Англія - ​​це складова частина Великобританії, остання ж є незалежною державою.
  2. Англія не має власної зовнішньої політики, Великобританія входить в ряд міжнародних організацій і є "вершителем доль" ряду залежних від неї країн.
  3. Англія не має власних збройних сил, грошової одиниці, парламенту і органів управління, на відміну від Великобританії.
  4. Території Англії практично в 2 рази менше, ніж територія Великобританії. Її рельєф менш різноманітний, тут проживає менша кількість людей, які розмовляють однією мовою.