Різниця між лящем і підлящика

Різниця між лящем і підлящика

Дискусія, яка дорівнює значенням питання появи на Землі людини, давно ведеться в колі рибалок і наближених до них осіб. Чи є лящ і подлещик представниками одного виду риб або це представники двох принципово різних таксонів - цей спір можна продовжувати нескінченно. Але ...

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Лящ - це вид риб сімейства Карпових.

Підлящик - це молодняк, статевонезрілі особини виду Лящ.

до змісту ↑

Порівняння

Лящ - це прісноводна риба, яка є єдиним представником роду лящів в сімействі Карпових. Тіло ляща високе. Воно співвідноситься з довжиною, як 1: 3. При цьому голова тварини непропорційно маленька. Ротовий отвір може витягуватися в своєрідну трубочку, що пов'язано з пошуком і добуванням їжі з донного мулу. У глотці є 10 однорядних зубів, які служать для утримування і первинного дроблення трубочника, прісноводних молюсків і равликів.

Лящ

Спинний плавник ляща має 11-13 променів, перші три з яких відрізняються жорсткістю. Анальний плавник має 25-32 променями, перші три з яких особливо пружні. Відстань між анальними і черевними плавниками не вкрите лускою.

Тіло дорослої, статевозрілого ляща покрите лускою золотистого кольору. На черевці вона переходить в жовтий колір, а на спинці - в коричневий або темно-сірий. Плавці у дорослої риби сірого кольору, на кінцях пофарбовані в чорний.

Тіло подлещика має тотальний сріблястий колір. Плавці сірі, що переходять в чорний колір.

В природних умовах лящ може жити до 20-25 років. При цьому тварина виростає до 82 см і набирає масу тіла, рівну 6 кг. Дорослий лящ живе в придонному шарі річки, полохливий, обережний. Молоді подлещики живуть на відносному мілководді, збиваються в зграї, легко стають жертвами хижаків і рибалок.

Вважається, що лящ і подлещик мають різний енергетичний баланс. Енергія подлещика, отримана при споживанні їжі, переважно йде в ріст тіла. Тому кулінарні якості подлещика нижче, ніж ляща. У дорослого ляща все, що він наїв, перетворюється в соковите м'ясо. Тому лящ на сковорідці більш кращий, ніж подлещик.

З цим же енергетичним балансом пов'язують поведінку риб в зимовий період. Лящі зимують на глибині, а юні подлещики змушені шукати їжу, стаючи легкою жертвою рибалок і звірів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лящ - це особина виросла, що сформувалася, здатна до розмноження. Підлящик - це недоук ляща.
  2. Обсяги та розміри ляща перевищують всі параметри подлещика.
  3. Колір луски ляща наближається до золотистого, а подлещика - до сріблястого відтінку.
  4. Етологія лящів відрізняється від поведінки подлещиков через те, що у них різні життєві завдання на даній стадії розвитку організму.
  5. Один лящ як об'єкт обробки кулінарів є більш бажаним продуктом, ніж дюжина подлещиков.