Різниця між хлебопечкой і мультиваркою

Різниця між хлебопечкой і мультиваркою

Життя будь-якої господині сьогодні здатні відчутно полегшити сучасні побутові електроприлади, які дозволяють помітно скоротити час на приготування різних страв і присвятити себе іншим справам і турботам . Великою популярністю користуються такі кухонні девайси, як хлібопічка і мультиварка. Назви знайомі багатьом, а от про тонкощі застосування цих приладів знають далеко не всі.

Хлебопечка - це електромеханічний пристрій, головна функція якого полягає в замісі і випічці формового хліба. Мультиварка ж - це багатофункціональний кухонний електроприлад, в якому можна приготувати широкий спектр страв.

Хлебопечка Panasonic SD-ZB2502

Цікаво, що майже всі моделі хлібопічок призначені не тільки для випікання різного за складом хліба, а й для замісу як дріжджового, так і без дріжджового тіста, з якого потім виходять відмінні пельмені, піци, булочки , кекси, пироги і пиріжки - тобто переважно різноманітна випічка. Якісно вимісити ідеально рівномірний, пластичне тісто без грудочок допомагає спеціальна лопатка, яка встановлює прямо всередину хлібопекарської форми. Далі, в залежності від рецепту, тісто або печеться в самому агрегаті у вигляді прямокутної (іноді круглої) буханки або батона, або застосовується для випічки кулінарних виробів в духовій шафі.Вийнявши підійшов шар тіста з хлібопічки, його використовують для формування борошняних виробів різної форми і відправляють в гарячу духовку. Останнім часом з'явилися хлібопічки, які здатні приготувати каші, десерти, торти, варення, джем, компот, сироп і навіть вершкове масло. Але основна функція цього приладу (згідно навіть його назві) - це все-таки випічка хліба і заміс тесту. Хлебопечка хороша, якщо у кого-то з родини є алергія на добавки, що містяться в покупних буханках.

Мультиварка Redmond RMC-M110

Мультиварка ж дозволяє не тільки піч, а й варити, тушкувати, смажити, томити і готувати на пару. Навіть приставка "мульти-" в назві пристрою вказує на багатофункціональність і багатоваріантність використання цієї кухонної техніки. Мультиварка - це, по суті, і Кашоварки, і скороварка, і пароварка, і хлібопічка. Напевно, єдине, чого не вміє мультиварка, - замішувати тісто. Іншими словами, якщо буде потрібно спекти кекс або шарлотку, то доведеться спочатку гарненько вимісити тісто вручну. В мультиварці можна створити блюдо будь-якої складності, просто заклавши необхідні продукти в ємність (каструлю) для приготування. У ній чудово виходять супи, каші, плов, пудинги і запіканки, кекси, парові овочі і риба, котлети, холодець, тушковане м'ясо, суфле ... Рис і гречка в мультиварці ніколи не підгорять і не переваряться, адже господині досить тільки поставити необхідний режим, натиснувши на кнопки. Великим плюсом є той факт, що в мультиварці можна приготувати кілька (два і навіть більше) страв одночасно. Ще мультиварка вміє розігрівати холодну їжу і довго (близько 12 годин) підтримувати приготовлену їжу в теплому стані (деякі моделі хлібопічок також можуть підігрівати випечений хліб, але лише близько трьох годин).Любителям і цінителям випічки і хлібобулочних виробів варто все ж звернути увагу, що кекси і хліб в мультиварці виходять більш блідими, важкими і "вологими", ніж зазвичай. Не варто чекати і такий ароматної хрусткою скоринки, яка зазвичай радує при користуванні хлебопечкой, коли можна попередньо виставити навіть ступінь піджареної хліба і його колір (світлий чи темний відтінок).

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Це два абсолютно різних приладу, кожен зі своїми функціями, хоча в деяких точках вони перетинаються. Основною функцією хлібопічки, як випливає з назви пристрою, є випічка хліба і заміс тесту. Мультиварка більше підходить для гасіння і томління страв. У ній немає функції замішування тіста, внаслідок чого цей складний і трудомісткий процес потрібно робити вручну, що не завжди зручно господині.
  2. Хліб, випечений в мультиварці, досить блідий і гірше піднімається. Випічка з хлібопічки володіє апетитною хрусткою скоринкою.
  3. Крім хліба сучасні хлібопічки можуть приготувати джем, варення, сироп і навіть вершкове масло. Але мультиварка здатна нагодувати сім'ю набагато більшою кількістю страв. Мультиварка може легко замінити частину звичного кухонного обладнання.