Різниця між латунню і міддю

Різниця між латунню і міддю

Розуміти різницю між латунню і міддю іноді дійсно необхідно. Це стосується, наприклад, випадків, коли планується заробити на продажу брухту, адже мідь є більш дорогим сировиною. Щоб краще орієнтуватися в питанні, з'ясуємо, чим відрізняється латунь від міді.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Латунь займає своє місце в ряду сплавів на основі міді. У ній в значній кількості міститься цинк. Іноді в латуні також присутня невелика частка інших елементів, наприклад нікелю або марганцю.

Латунь

Мідь - один з кольорових металів. Видобувається з руд і мінералів. Проводить струм, тому часто зустрічається в електротехнічних виробах.

Мідь до змісту ↑

Порівняння

Розібратися в тому, що знаходиться перед очима - сплав або чистий метал, допоможе колірної ознака. В цьому відношенні відміну латуні від міді досить явне. Відразу обмовимося, що дослідження найкраще проводити, зробивши зріз, особливо якщо предмет полежати або сильно забруднений. Слід зауважити, що латунь має жовтуватим відтінком. І чим більше в ній укладено цинку, тим виріб виглядає світліше. Латунь часто походить на золото і іноді навіть використовується для підробки благородного металу.

У міді основний відтінок червонуватий. Додатково вона може відливати рожевим, коричневим або помаранчевим - все залежить від часу знаходження мідного предмета в навколишньому середовищу.Також часто мідь "зеленіє". Це зазвичай відбувається під тривалим впливом вологи.

Проте іноді сплав за кольором майже не відрізняється від чистої міді. Це означає, що відсоток міді в латуні дуже великий. Як розпізнати речовину в такому випадку? Тут не обійтися без проведення особливого аналізу. Знадобиться крапля соляної кислоти. При її потраплянні на латунь відбудеться реакція з цинком і виділиться білу речовину. А мідь після подібного контакту просто очиститься.

Ще один переконливий ознака - твердість. Ця риса властива більшою мірою латуні. Змінити форму вироби з неї без відпалу складно. Мідь же пластична і при згинанні що не переламується. Маючи м'яку структуру, цей метал дає спиралевидную стружку. У свою чергу, у латуні стружка виглядає як голочки.

Помітити, в чому різниця між латунню і міддю, можна, спробувавши отримати звук з натягнутою дроту. Латунне виріб зазвучить вище. І на закінчення слід доповнити все вищесказане тим, що латунь в порівнянні з міддю є легшою.

до змісту ↑

Таблиця

Латунь Мідь
Золотистий відтінок Червоний відтінок
Тверда Пластична
Голчаста стружка витіювато стружка
Звучить вище Звучить нижче
Легше Найважче