Різниця між марками бетону

Різниця між марками бетону

Різноманітні галузі застосування обумовлюють широкий асортимент бетону з різними якісними характеристиками. Як же визначити, який саме бетон необхідний для конкретних цілей? Бетону, в залежності від характеристик, якими він володіє, присвоюється певна марка. Кожен маркований бетон повинен обов'язково відповідати певним параметрам.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Марка бетону - основний критерій, який визначає якість продукту. Всі інші показники якості - водонепроникність, морозостійкість, рухливість - прямо залежать від марки бетону. Буква "М" вказує на процентний вміст цементу в бетонної суміші. Існуючі на сьогодні марки бетону розташовані в діапазоні М50-М1000. Чим більше число при букві "М", тим більші навантаження може витримати бетон. Іншими словами, в бетоні марки М550 вміст цементу набагато вище, ніж в бетоні М150.

до змісту ↑

Порівняння

Бетони різних марок мають різні склади і, відповідно, різні сфери застосування. Розглянемо найпоширеніші марки.

 • Бетон М-100. Для виробництва бетону М100 використовується щебінь з вапняку, граніту і гравію. У будівництві такої бетон застосовується в бетонній підготовці - при заливці стрічкових фундаментів і ін. Тонкий шар М100 зазвичай укладають на піщане покриття для захисту арматури від зовнішніх впливів і корозії.Також ця марка бетону застосовується для створення бордюрів або бетонних подушок в дорожньому будівництві.
 • Бетон М-200. Одна з найбільш популярних марок у будівництві. Застосовується для стяжок підлог, заливки бетонних подушок, свайно-ростверкових і плитних фундаментів і т. Д.
 • Бетон марки М-300. Використовується при будівництві доріг (для верхнього шару з високим навантаженням), будівель (плити перекриттів, фундамент, сходи та ін.)
 • Бетон марки М-350. В даний час М-350 є найбільш затребуваною маркою в зв'язку з жорсткістю вимог безпеки до конструкцій. М-350 застосовується при зведенні несучих конструкцій будівель, перекриттів, для заливки залізобетонних виробів і монолітних стін.
 • Бетон марки М-400. Високоякісний бетон, який використовується при зведенні будинків і споруд з підвищеними вимогами до безпеки і експлуатації: гідротехнічні споруди, басейни, банківські сховища, мостові конструкції, цокольні поверхи в багатоповерхових монолітних будівлях.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. За міцності бетону на стиск (опір (кгс / см²) осьовому стиску).
 2. За міцності на осьовий розтяг (опір (кгс / см²) осьовому розтягу).
 3. За морозостійкістю (число циклів змінного заморожування і відтавання, що витримують зразками).
 4. За водонепроникності (максимальне гідростатичний тиск (кгс / см²), при якому бетон не пропускає воду).