Різниця між брендом і товаром

Різниця між брендом і товаром

Майже всім любителям шопінгу знайомі слова "бренд" і "товар". Що вони означають?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Під " брендом " традиційно прийнято розуміти фірму-виробника будь-якого товару або постачальника сервісу, офіційно зареєстрували - в державних чи інших спеціалізованих організаціях - якийсь товарний знак або торговельну марку. Але існують і інші трактування терміна, про який йде мова. Наприклад, є такий вислів, як "персональний бренд". Як нього може розглядатися людина, яка отримала певну популярність в силу таланту в творчості, в бізнесі або в громадській діяльності.

Термін, про який йде мова, зазвичай асоціюється з "розкрученим" бізнесом, популярністю, престижністю. Але не буде помилкою називати "брендом" абсолютно будь-яку фірму, яка зареєструвала свій товарний знак. Бренд цілком може бути і нерозкрученим. Головне - щоб його власник захотів себе певним чином позиціонувати. Але винятком з цього правила буде "персональний" бренд. Він не утворюється просто так, його треба заслужити своєю суспільною роллю.

Товар - це будь-яка продається в магазині річ. Він може мати і цифрову форму: наприклад, дистрибутив операційної системи, MP3-файл, платне мобільний додаток також будуть товаром. У деяких випадках цей термін може бути застосований і щодо послуг - наприклад, якщо вони продаються у вигляді підписки або абонемента.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність бренду від товару в тому, що перший термін позначає виробника або постачальника речі, другий - саму річ. Тому не можна сказати "я купив бренд", у нього немає ціни. Якщо, звичайно, мова не йде про покупку цілої компанії - в цьому випадку, безумовно, так, такий вислів вживано. Але найчастіше говорять "я купив товар такого-то бренду". Також допустимо вираз "мені подобається такий-то бренд", і це буде означати, що людині будуть симпатичні, швидше за все, також і ті товари, які під відповідною торговельною маркою випускаються.

З'ясувавши, в чому різниця між брендом і товаром, спробуємо відобразити складові її критерії в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Бренд Товар
Що спільного між ними
Товари виробляються і продаються брендами
У чому різниця між ними
Бренд - це фірма або людина (якщо мова йде про "персональному бренд") Товар - це річ (іноді послуга в потрібному форматі - абонентському, по підписці), вироблена і продається брендом
Не має ціни (якщо мова не йде про ринкову вартість компанії, яку будь-хто має намір купити) Має ціну