Різниця між висівками і клітковиною

Різниця між висівками і клітковиною

В сучасному світі все більше людей усвідомлюють, що здорове харчування - це не тільки данина моді, а й безумовна необхідність. Адже від того, що ми вживаємо в їжу, залежить наше самопочуття, а значить, і життєвий тонус. Сьогодні практично в кожній аптеці, а також в будь-якому супермаркеті, в якому є відділ дієтичного харчування, можна зустріти в продажу корисні добавки - висівки і клітковину. Чим відрізняються ці продукти, які пропонують нам виробники? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Висівки - побічний продукт, який залишається при помелі борошна і представляє собою тверді оболонки зерна і залишки невідсортоване борошна.

Клітковина - що містяться в їжі компоненти, рослинні харчові волокна, які не перетравлюються в організмі людини, але при цьому приносять користь мікрофлорі кишечника.

до змісту ↑

Порівняння

Клітковина - це харчові рослинні волокна, які можуть міститися як у висівках, так і в овочах, бобових, фруктах і горіхах. З клітковини побудовані стінки клітин рослин. Клітковина необхідна для нормальної життєдіяльності мікрофлори, що міститься в нашому кишечнику. Вона сприяє травленню, допомагає створити відчуття насичення (особливо якщо попередньо її замочити в невеликій кількості води).

Клітковина ділиться на розчинну і нерозчинну. Цікаво, що розчинна клітковина в організмі перетворюється на желеподібну структуру, яка служить відмінним живильним середовищем для корисних бактерій. Вона міститься у фруктах, морських водоростях, бобових, лляному насіння, в вівсі та ячмені. Нерозчинна клітковина - це особливе баластні речовини, яке практично не перетравлюється нашим організмом і виходить з нього в незмінному вигляді, очищаючи стінки кишечника, як хороша щітка. Вона, на відміну від розчинної, не піддається ферментації бактеріями, що населяють товсту кишку. Нерозчинна клітковина міститься у висівках, в шкірці фруктів і овочів або продається в чистому вигляді. По-простому можна назвати таку клітковину "лушпинням", в яку виробники іноді для більшої користі додають екстракти трав або ягід.

Завдання клітковини - скорочення тимчасового інтервалу, протягом якого їжа знаходиться в нашому шлунково-кишковому тракті. Адже чим довше з'їдене затримується в кишечнику, тим більше потрібно організму часу на його виведення. Клітковина відчутно прискорює цей процес, попутно виконуючи функції адсорбенту і сприяючи очищенню кишечника. При досить великому обсязі, який клітковина займає в організмі, у неї дуже низька калорійність - в середньому всього 35 ккал на 100 г.

Для здоров'я особливо шкідливі рафіновані продукти - після обробки клітковини в них майже зовсім не залишається. Але і клітковина, природним чином міститься в овочах і фруктах, при тривалому варінні і сильному подрібненні має властивість руйнуватися. Тому додавання в блюда пропонованої виробниками клітковини в чистому вигляді (особливо взимку, коли у нас в раціоні мало рослинної їжі) сприяє підтримці здоров'я шлунка і кишечника, а значить, і всього організму в цілому.Клітковина не приносить шкоди організму, але в день її досить вживати 30-40 г: надлишок клітковини може сприяти здуття живота і відчуття дискомфорту.

Висівки - це просто чемпіон за змістом нерозчинної клітковини, вони сповнені грубих харчових волокон у високій концентрації. Це один з найдоступніших постачальників клітковини для нашого організму. Але крім клітковини у висівках знаходяться також мікро- і макроелементи, вітаміни, амінокислоти, трохи крохмалю. Адже висівки складаються не тільки з зернової оболонки, але і з залишків борошна і зародків зерна, які неймовірно корисні.

25 г клітковини відповідають приблизно 30-35 г висівок. Тобто, щоб повноцінно наситити організм необхідними харчовими волокнами, висівок потрібно з'їсти більше за обсягом.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Висівки - щільні оболонки зерна, на 75-80% складаються з клітковини. Клітковина - грубі волокна, які дотримають в рослинній їжі, в тому числі і в висівках.
  2. Крім клітковини (яка є складним вуглеводом), у висівках також містяться інші речовини: жири, білки, вітаміни, мікроелементи.
  3. Висівки калорийнее клітковини. Висівки в середньому містять 250 ккал на 100 г, клітковина - 35 ккал на 100 г.
  4. Щоб отримати корисні харчові волокна, висівок потрібно з'їсти за обсягом більше, ніж клітковини.