Різниця між скобами і брекетами

Різниця між скобами і брекетами

Рівні і красиві від природи зубки зустрічаються вкрай рідко. Але для їх виправлення придумали чимало способів. У той час, коли медицина семимильними кроками йде вперед, відкриваються все нові методики лікування захворювань і з'являються нові методи і технології, ортодонтія теж не стоїть на місці. Щороку з'являються нові апарати для лікування стоматологічних патологій, але одним з перших був апарат Енгла. Спочатку він був просто незручний, однак, саме з його допомогою були розроблені два більш зручних і принципово нові види апаратури. Науково-дослідницька робота зробила свою справу і на місце незручним і громіздким системам для виправлення зубів прийшли зручні і досконалі конструкції - скоби і брекети. Обидві ці конструкції мають спільне коріння, однак, різняться кількома принциповими моментами. Сьогодні ми розглянемо скоби і брекети і спробуємо зрозуміти, в чому між ними різниця.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Брекети являють собою цілий комплекс апаратури, який скріплюється між собою і злагоджено працює. Вони кріпляться до зубів на тривалий термін за допомогою спеціальних цементів. Таким чином, брекети представлені у вигляді незнімних металевих конструкцій.

Скоба - це єдиний організм, вона просто надівається на зуб, оперізуючи його, або зовсім ніяк закріплюється.Це незнімна модель і вона ефективно працює при будь-зубощелепної патології, але при цьому досить громіздка і незручна.

до змісту ↑

Порівняння

Ціна на скоби нижча, проте естетична непривабливість відводить їх на другий план після брекетів. Сьогодні скоби досить часто використовуються тоді, коли на усунення патології потрібно трохи часу. В цьому випадку сучасні брекет-системи через свою дорожнечу попросту себе не виправдовують.

Брекети мають естетичним виглядом, не доставляють дискомфорту і відрізняються високою ефективністю. Вони являють собою конструкцію, що складається з скоб, замків і металевої дуги і кріпляться до зубів спеціальним клеєм. Таким чином, брекет надає на зуб постійний тиск, спонукаючи його в потрібному напрямку. Такий процес триває до тих пір, поки зуб не займе правильне положення. Це відбувається з тієї причини, що корінь зуба не має нерухомого з'єднання з кісткою щелепи, а просто зафіксований сполучною тканиною в зубній лунці. Таким чином, зуб посувається і встановлюється в потрібному положенні.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Скоба - це єдина система, брекет - це складова частина цілої конструкції.
  2. Скоби громіздкі і незручні, брекети більш естетичні.
  3. Скоба охоплює зуб, брекет приклеюється за допомогою клею.
  4. Скоби коштують набагато дешевше, ніж брекети. Їх доцільно використовувати в короткий проміжок часу. Брекети досить дороги, але більш зручні і естетичні.