Різниця між бодібілдінгом і пауерліфтингом

Різниця між бодібілдінгом і пауерліфтингом

Пауерліфтинг і бодібілдинг - родинні силові види спорту. Часто буває так, що "ліфтер" змінює своєї справи і переходить в "білдери", і навпаки. При цьому, в принципі, і той, і інший спортсмени зовні виглядають дуже переконливо, хоча види спорту мають свої особливості.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Бодібілдинг (в дослівному перекладі з англійської) - "будівництво тіла" (bodybuilding), а по суті - процес "гойдання" м'язів заради їхньої краси зокрема і, отже , ідеального тіла в цілому.

Пауерліфтинг (в перекладі з того ж англійської) - "підняття важких предметів" (powerlifting), що вказує на основну мету "гойдання" м'язів: зробити їх сильнішими.

до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність цих видів атлетизму в мети занять: якщо бодібілдинг створений для тих, хто прагне до краси тіла, яку можна продемонструвати на численних конкурсах, то пауерліфтери ставлять завдання розвинути як можна більшу силу м'язів і показувати на змаганнях саме її. Власне, інші відмінності між цими видами силового спорту обумовлені способами досягнення основної мети.

Бодибилдер тренується, щоб набрати масу, красиво розподілити її по тілу, а потім влаштувати "сушку", щоб прибрати деякі надлишки і досягти еталону.Пауерлифтер ж спрямовує всі свої старання на отримання максимальної сили.

Змагання з бодібілдингу

З огляду на, що у бодібілдингу та пауерліфтингу зовсім різні цілі, програма тренувань у них теж різна. Так, для силового триборства досить займатися 2 рази в тиждень по 1-1, 5 год, виконуючи 3-4 вправи по 1-3 підходи. Бодибилдеру ж для досягнення результату необхідно займатися 3-5 днів в тиждень по 2-3 години, виконуючи 8-10 вправ по 3-5 підходів.

Самі вправи у цих видів спорту теж різні. Якщо пауерліфтинг включає в себе жим штанги лежачи, присідання, станову тягу, то бодібілдер буде вибирати вправи в залежності від того, які групи м'язів необхідно "підправити", а які потрібно просто підтримувати в порядку.

Що стосується харчування, то воно однакове і у тих, і у інших. Але все ж бодібілдери ставляться до нього більш трепетно: їх щоденний раціон завжди збалансований, включає 5-6 прийомів їжі, а калорії строго підраховуються. Пауерліфтери ж не «заморочуються" і просто намагаються вести здоровий спосіб життя і вживати корисну високобілкову їжу.

Змагання з пауерліфтингу

К "сушінні" у них ставлення теж різний: пауерліфтери не сушать взагалі, т. К. Це зменшить їх силу, а ось бодібілдери регулярно займаються скиданням надлишок, шліфуючи своє тіло для участі в змаганнях.

До речі, про змагання. І в тому, і в іншому спорті вони проводяться досить часто, і відрізнити, де пауерліфтери, а де бодібілдери, надзвичайно легко. Перед вами купа м'язів, лискуча від масла і вражаюча рівним засмагою, а також практично непомітними трусами-стрінгами? Перед вами бодібілдер. Та ж купа, але спітніла і захована під спеціальної жимовой майкою (її спеціальні шви здатні збільшити піднімається вага майже на 15 кг)?Це пауерлифтер.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Різна мета тренувань: білдери будують красиве тіло, ліфтери набувають чинності.
  2. Способи досягнення мети: різний режим тренувань, вправи і ставлення до харчування.
  3. Різниця в проведенні змагань: білдери просто красуються на сцені під музику, ліфтери виконують вправи зі штангою з максимально можливим вагою.