Різниця між пансіонатом і санаторієм

Різниця між пансіонатом і санаторієм

Хоча б раз на рік кожен з нас прагне піти від міської суєти і трохи відпочити. Тому довгоочікуваний, але такий швидкоплинний відпустку потрібно використовувати по повній програмі. А що ж робити, якщо здоров'я пустує, а зайнятися ним протягом року не дозволяла зайнятість? Зовсім відмовитися від поїздки на південь або екскурсійні тури і просто лежати вдома, ковтаючи пігулки? Для тих, хто хоче поєднати приємне з корисним, тобто, лікування з відпочинком, завжди є можливість відвідати санаторій. Хоча, при перегляді рекламних проспектів, можна помітити, що оздоровчі послуги пропонують ще й пансіонати. При цьому, вартість такого відпочинку може бути значно дешевше. Чи є різниця між пансіонатом і санаторієм, і де краще проходить оздоровлення, а де просто відпочивати, ми і спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Послуги
  • Режим
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

У Великому Енциклопедичному словнику, слово " пансіонат " трактується як будинок для відпочиваючих на курорті. У сучасному уявленні, пансіонат - це невеликий котедж, оснащений усіма зручностями, куди на певний час приїжджають відпочивальники.Як правило, у вартість путівки в пансіонат включено харчування.

Санаторій - це лікувально-профілактичний заклад. Основна відмінність від інших лікувальних установ в тому, що в цій установі не тільки лікуються, а й відпочивають, а сама профілактика захворювань здійснюється не медикаментозними засобами. Санаторій може перебувати як в курортній зоні, так і за її межами. Кожен санаторій має певну спрямованість оздоровчої діяльності, наприклад, профілактика серцево-судинних захворювань або шлунково-кишкового тракту.

до змісту ↑

Послуги

В пансіонатах відпочиваючим можуть також надати оздоровчі послуги. Список їх не дуже великий, і здійснюються вони виключно за бажанням клієнта. У вартість путівки ці послуги, як правило, не входять. Крім того, в пансіонаті можуть бути присутніми послуги розважального характеру, наприклад, кінозали, або розважальні програми аніматорів, басейн або ігровий майданчик для дітей.

В вартість путівки в санаторій вже входить повний перелік оздоровчих процедур, який досить широкий і різноманітний. На місці клієнтові можуть запропонувати деякі послуги за додаткову плату, наприклад, відвідування тренажерного залу, або заняття аква-аеробікою.

до змісту ↑

Режим

В пансіонаті режим дотримується не строго. Єдине, що може порекомендувати власник цього закладу - вчасно відвідувати сніданок, обід або вечерю. В іншому - графік досить вільний. Запис на оздоровчі послуги може варіюватися в залежності від побажань клієнта. У пансіонаті немає поділу на звичайний і дієтичний стіл, харчування здійснюється за загальним принципом.

В санаторії режим досить строгий, тому підйом і прийом їжі здійснюється, найчастіше, в один і той же час. У санаторіях з певним профілем існує поділ на дієтичний і загальний стіл. Крім того, всі процедури, призначені лікарями, йдуть в строгій послідовності, щоб не нашкодити здоров'ю людини.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пансіонат - це будинок для відпочинку, а санаторій - це установа, де здійснюється лікування.
  2. В вартість путівки в пансіонат, як правило, оздоровчі та лікувальні процедури не входять. У вартість путівки в санаторій входить весь комплекс оздоровчих послуг.
  3. Пансіонати знаходяться в курортній зоні, в той час як санаторії можуть перебувати і за її межами.
  4. В пансіонаті не передбачено дієтичне харчування, в той час як в санаторії є поділ загального і дієтичних столів.
  5. В пансіонаті немає певного режиму, а в санаторії він є.
  6. В пансіонаті оздоровчі послуги не дуже різноманітні, а в санаторії клієнту надається повний перелік, з урахуванням його захворювання.