Різниця між блузкою і сорочкою

Різниця між блузкою і сорочкою

Блузка і сорочка трохи схожі між собою. Але є і ознаки, що дозволяють розглядати кожну з цих речей в якості окремого предмета гардероба.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Блузка - жіночий одяг легкого типу, що має своєрідний фасон.

Блузка

Сорочка - одяг певного крою, що прикриває верх тіла.

Сорочка до змісту ↑

Порівняння

Крій

В особливостях крою полягає головна відмінність блузки від сорочки. Для блузки невластиво обмеження формальностями, і часто її стиль є досить вільним. Фасонів блузок існує дуже багато. Виріб не завжди застібається на гудзики і має комір. Форма вирізу блузки може бути будь-який, а її рукавах часто притаманний нестандартний вид (наприклад, "ліхтарики").

Сорочка шиється за певними правилами. Вона містить такі елементи, як застібка на ґудзиках, кишені (в більшості моделей), комір на стійці, манжети (якщо виріб з довгим рукавом). Це відноситься і до чоловічих, і до жіночих сорочок. Правда, останні можуть бути приталеними і меншого розміру.

Тканина

Блузки покликані підкреслювати жіночність і витонченість. Тому для їх пошиття використовуються легкі, повітряні тканини на зразок шифону. Для виготовлення сорочок береться більш грубий і щільний матеріал, часто бавовна.

Забарвлення

У продажу можна зустріти блузки всіляких відтінків, як нейтральних, так і яскравих, насичених. Поряд з однотонними моделями випускаються вироби з малюнком на матеріалі, наприклад горошком або квітами.

Виконання сорочки має, як правило, один з трьох варіантів: в клітку, в смужку, однотонна. При цьому класичні чоловічі моделі представлені в більш спокійній колірній гамі, жіночі сорочки можуть бути яскравіше.

Декор

Помітити, в чому різниця між блузкою і сорочкою, нескладно, звернувши увагу на прикрашають деталі. На багатьох блузках присутні мереживні елементи, банти, рюші. Нерідко вироби декоруються вишивкою або аплікацією. В сорочці витримується строгий стиль, і наявність подібних прикрас для цього предмета гардероба нехарактерно.

до змісту ↑

Таблиця

Блузка Сорочка
Велика кількість фасонів Конкретний крій
Легка тканина Щільна тканина
Всілякі кольори Менше яскравих моделей < Часто має прикрашають елементи
Строгий стиль