Різниця між групою крові і резус-фактором

Різниця між групою крові і резус-фактором

Для людей далеких від медицини поняття "група крові" і "резус-фактор" дуже схожі, якщо не ідентичні. Не дивлячись на те, що обидва слова мають пряме відношення до крові, вони характеризують її з різних сторін. І найчастіше в екстрених ситуаціях не тільки знання групи крові допомагає зберегти здоров'я, але і знання резус-фактора. Щоб бути підкованим в цій тонкій справі, пропонуємо розглянути відміну групи крові від резус-фактора.

Зміст статті

  • Визначення
  • Відмінності при переливанні крові
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Группа крови - це антигенні характеристики еритроцитів. Відрізняються групи крові за наявністю або відсутністю певного типу агглютиногена. Загальноприйняті чотири групи крові: 0 (I)-перша група крові, А (II) - друга, В (III) - третя група крові, АВ (IV) - четверта група крові. Вона визначається при лабораторному аналізі і є незмінною протягом усього життя людини, за умови, що аналіз на визначенні групи крові був взятий через рік після народження людини (до року група крові може Поміняти).

Резус крові - це іншими словами білок, прикріплений до поверхні еритроцитів.Резус фактор може бути позитивним і негативним. Можна застосувати термін до антигену D, наявність або відсутність якого і визначає резус-фактор. Позначають резус-фактор буквами Rh, якщо він є позитивним, то додають "+", якщо негативний - "-".

до змісту ↑

Відмінності при переливанні крові

При переливанні крові бажано скористатися кров'ю саме тієї групи, яка є у реципієнта. Але в деяких випадках, коли саме така група крові недоступна, можна переливати кров першої групи 0 (I), вона підходить практично всім людям, але переливають лише її невелика кількість. Пацієнтам з четвертою групою підходить будь-яка група крові.

Також при переливанні враховується і резус - фактор. У 85% жителів нашої планети резус-фактор позитивний, у решти 15% він, природно, негативний. Переливати кров можна тільки того резус-фактора, до якого належить реципієнт.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Группа крови - це антигенні характеристики еритроцитів, резус-фактор - наявність на еритроцитах білка.
  2. Груп крові всього чотири, а резус фактор може бути двох видів: позитивний і негативний.
  3. При переливанні деяким групам крові можуть підійти інші, резус фактор при переливанні змінюватися не повинен.