Різниця між завірюхою і хуртовиною

Різниця між завірюхою і хуртовиною

Пурга і заметіль - явища в корені неприємні, які можуть привести до смерті людей або тварин, а також "зняти" захисний, який зберігає тепло сніговий покрив з рослин.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пурга - несприятливий атмосферне явище, одна з різновидів хуртовини.

Метель - несприятливий погодне явище, при якому спостерігається інтенсивний перенесення снігу за допомогою вітру.

до змісту ↑

Порівняння

Пурга як явище може спостерігатися в степовій зоні помірного кліматичного поясу і на безлісих рівнинних ділянках в субарктичному кліматичному поясі Євразії і Північної Америки.

Пурга є однією з різновидів хуртовини, а саме - низова хуртовини. Її викликає вітер, що дме зі швидкістю не менше ніж 7 м / с. Під час заметілі з поверхні землі піднімається свіжий сніговий покрив, якого не торкнувся процес танення і який не встиг покритися льодової скоринкою. Особливістю заметілі є те, що вона може переміщати сніг навіть при відсутності атмосферних опадів, при абсолютно чистому, безхмарному небі. Поява заметілі викликають антициклони, що прийшли з Арктики.

Метель спостерігається в помірному, субарктичному, арктичному і антарктичному кліматичних поясах нашої планети. Метеорологи виділяють 3 види хуртовини - поземку, низову і загальну заметіль. У хуртовини переноситься сніг як піднятий з землі, так і той, який тільки падає в якості атмосферних опадів.Заметіль може бути викликана вихором, що має як циклональная, так і антициклональне походження.

В хуртовині вітром переносяться уламки сніжинок. У хуртовини переносяться цільні сніжинки. В результаті хуртовини сніг укладається на поверхню землі рівномірно, з невеликою щільністю. Після заметілі сніг покладений нерівномірно - у вигляді дюн і барханів, з підвищеною щільністю.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пурга - поняття менш об'ємне і поширене, ніж заметіль.
  2. Пурга формується антициклонального вітровими вихорами, а заметіль - циклональная і антициклонального.
  3. Пурга "піднімає" лише сніг з земної поверхні, а заметіль "ганяє" сніг, падаючий з неба або піднятий з землі.
  4. Сніг після хуртовини рівномірно "викладений" по земній поверхні, а після завірюхи утворюється рельєф, подібний пустельному, тільки зі сніговими дюнами і барханами.