Різниця між блейзером і піджаком

Різниця між блейзером і піджаком

Щоб виглядати гідно в будь-якій ситуації, необхідно ретельно підбирати всі складові гардеробу. Адже для створення гармонійного і стильного образу потрібно, щоб кожна деталь була "на своєму місці", а разом б вони складали єдиний поєднується ансамбль. З огляду на, що світ сучасної моди пропонує нам багато схожих між собою предметів одягу, бажано розбиратися, яку з них надягають в конкретному випадку. Чим, наприклад, відрізняється блейзер від піджака? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Блейзер - предмет одягу; різновид спортивного клубного піджака, до якого зазвичай надягають відрізняються за кольором і матеріалом штани.

Блейзер

Піджак - предмет одягу; застібається на гудзики куртка з довгими рукавами і відкладним коміром, в більшості випадків є частиною ділового костюма.

до змісту ↑

Порівняння

Почнемо з того, що блейзер міцно увійшов в моду на початку XIX століття, ставши прекрасною альтернативою звичному костюму-двійці, невід'ємною частиною якого якраз і є піджак. Спочатку блейзер був частиною гардеробу моряків: він представляв собою коротку куртку, прекрасно захищала від негоди і при цьому надавали її власнику грунтовний і навіть урочистий вигляд.Класичний блейзер відрізняється насиченим темно-синім кольором і наявністю шести великих мідних або позолочених гудзиків. У XX столітті блейзер став грати роль клубного одягу для членів різних аристократичних зібрань. Нашивки з гербом або емблемою клубу наносилися прямо на блейзер або ж символіка вибивалася на яскравих гудзиках.

Піджак

Класичне поєднання відтінків - це темний блейзер і світлі штани. Піджак в ідеалі повинен поєднуватися за кольором, фактурі і матеріалу з нижньою частиною - брюками. Для блейзера виконання цієї умови зовсім не обов'язково. Сьогодні блейзер дуже актуально одягати з фланелевими брюками або якісними фірмовими джинсами. Сучасний блейзер буває не тільки виключно темно-синього, а й інших кольорів: темно-зеленого, темно-бордового, малинового, чорного, гірчичного. І якщо піджак може бути як однотонним, так і з різноманітним малюнком, то блейзер - річ виключно однотонна. Ґудзики піджака, як елемента костюма, повинні обов'язково за кольором поєднуватися з матеріалом. Для блейзера це вимога неактуально. Сьогодні гудзики на ньому можуть бути не тільки мідними або золотистими, а й срібними. На блейзері, як класичному, так і сучасному, обов'язкова присутність накладних кишень, а також бічних шліц (оброблених особливим чином розрізів, коли одна частина тканини як би перекриває іншу). У піджака ззаду може бути як одна, так і дві шліци.

Тканина для блейзера вибирається зазвичай гладка, але міцна - це може бути, наприклад, легка шерсть або вельвет. Вибір зносостійкого матеріалу для цього предмета одягу пояснюється тим, що блейзер часто надягають, вирушаючи на активний відпочинок.На ділових зустрічах, а також офіційних заходах, де потрібно дрес-код, блейзер, на відміну від піджака, буде не зовсім доречний. Це швидше елемент практичного повсякденного гардероба в стилі casual, адже блейзер відрізняється більш вільним кроєм, ніж піджак. Варто мати на увазі, що для піджака до того ж зазвичай вибирається більш високоякісна і дорога тканина.

При цьому необхідно враховувати, що блейзер - це предмет гардероба, який носять тільки пізньою весною, влітку або ранньої осені, тобто в теплу пору року. Взимку цей одяг відправляється в шафу. Тому не варто комплектувати блейзер брюками з щільної тканини, це буде виглядати досить недоречно.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Блейзер вважається альтернативою піджака від костюма-двійки. Блейзер - більш демократичний, менш офіційний предмет одягу, що підходить для повсякденного носіння, для активного відпочинку.
 2. Блейзер шиється з менш дорогої тканини, ніж піджак.
 3. Блейзер - однотонний, на піджаку допустимо малюнок.
 4. Ґудзики на блейзері - великі і яскраві, золоті, срібні або мідні. Ґудзики на піджаку повинні бути одного кольору з тканиною.
 5. На блейзері є бічні розрізи - шліци, у піджака в більшості випадків одна або дві шліци ззаду.
 6. На блейзері можуть бути присутніми нашивки і символіка.
 7. Обов'язкова деталь блейзера - накладні кишені без клапанів і застібок.
 8. Блейзер, на відміну від піджака, носиться переважно в теплу пору року.