Різниця між бізонами і зубрами

Різниця між бізонами і зубрами

Бізони і зубри є двома видами одного роду Бізонів. Зовні ці тварини дуже схожі. Обидва види ссавців здатні паруватися між собою, даючи повноцінне потомство, тому окремі зоологи вважають їх одним видом. Ще двома загальними ознаками для двох гігантських биків стали потрапляння в розряд зникаючих тварин і походження від єдиного предка - дикого бика, який жив в Індії в пліоцені.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Бізони - це тварини роду Бізонів, сімейства полорогих, що належать до ряду парнокопитних.

Зубри - це тварини, що належать до роду Бізонів, що входять в сімейство парнокопитних та є яскравими представниками загону парнокопитних.

до змісту ↑

Порівняння

Бізони проживають на території Північної Америки. Щоб зайняти цю екологічну нішу, нащадкам дикого бика довелося спочатку заселити Сибір, а потім перейти по існуючому на той момент містку землі "Беренге" на інший континент. Свідченням цього факту є заморожений бик, знайдений в льодах Аляски. На відміну від майбутніх бізонів, предки зубрів рушили на південний схід Євразії. Всім відомі їхні зображення, залишені солютрейцамі на стінах іспанської печери Альтаміри.

Зубр

До приходу європейців в Північну Америку на її преріях паслися багатомільйонні стада бізонів, будучи головним джерелом м'яса, шкур, кісток для цілого ряду індіанських племен.Зубри Євразії воліли лісові масиви, при цьому сумно прославився підвид кавказького зубра, останніх представників якого вбили пастухи на горі Алоус в 1927 році. На зубрів полювали первісні люди, а в Стародавньому Римі їх "виставляли" на арени амфітеатрів для сутичок з гладіаторами.

Північноамериканські бізони виростають в довжину до трьох метрів, у висоту - до 190 см. Вага самця в "самому розквіті сил" може доходити до 1. 3 тонн. У тварини є характерний жирової горб і усічений, круто зрізаний круп. Європейський зубр має довжину тіла, рівну 350 см, і висоту в холці близько 180 см. Максимальна вага статевозрілих самців становить близько 1 тонни. У них більш високий жирової горб і менш масивна голова.

Бізон

У бізона голова посаджена нижче, ніж у зубра. Але у європейського бика трохи довше роги і хвіст. Бізон має шерсть чорно-бурого забарвлення, яка влітку лізе з нього нечесаним клаптями. Шерсть зубра каштанового кольору, а боки - чорно-бури. У євразійських тварин бракує яскравого період линьки.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тварини мають різні природні ареали проживання: бізони жили в Північній Америці, а зубри - на території Євразії.
  2. Бізони важче і могутніше, ніж зубри.
  3. Тіло у зубра довше, ніж у бізона, а тіло бізона більш компактно.
  4. Бізони жили в преріях, а зубри воліють лісові масиви.
  5. Забарвлення бізона має більше чорних тонів, у зубра - більше коричневих.