Різниця між птахами і тваринами

Різниця між птахами і тваринами

Хоч птиці і належать до царства Тварин, але мають ряд таких пристосувань і здібностей, які суттєво відрізняють їх від всіх їх "колег" по таксону.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Птахи - це тварини, тіло яких вкрите пір'ям, а передні кінцівки видозмінилися в крила. З їх допомогою птахи літають. На Землі живуть близько 10 тисяч видів птахів.

Тварини - це грандіозне царство живих організмів, в яке входить 34 типу і близько 50 мільйонів видів істот різного рівня організації.

до змісту ↑

Порівняння

Птахи - це теплокровні тварини. Вони вміють літати. Це вміння визначило морфологічні і анатомічні особливості цих організмів. Передні кінцівки птахів перетворилися в крила. Додатковими пристосуваннями до регульованим польотів є хвіст і масивні, м'язисті ноги, які допомагають тваринам при зльоті та приземленні.

Тварини можуть бути теплокровними (птахи та ссавці), холоднокровними (риби, амфібії і рептилії). У більшості типів і видів тварин кров взагалі відсутній (губки, покривники або плоскі черви).

Тіло птахів вкрите диференційованими пір'ям, які виконують ряд функцій - від забезпечення обтічності тіла при польоті до зменшення втрат тепла маленького тіла. Тіло тварин, крім пір'я, може бути покрито епідермою, лускою, шкірою, хітиновим покровом або захищене за допомогою раковин.

Все кістки птахів максимально полегшені, але міцні. Всі відділи хребта, крім шийного, відрізняються зрощенням хребців - це забезпечує злитість і нерухомість тіла птиці, важливу для процесу польоту. Тільки у птахів є кіль, а також довга і досить рухома шия. Значна кількість типів і видів тварин, крім хордових, взагалі не мають внутрішнього скелета. Для членистоногих характерний зовнішній скелет.

Травну систему птахів відкриває дзьоб. Обмін речовин у цих тварин проходить в прискореному режимі, щоб забезпечити тварин необхідною для польотів енергією. В такому ж режимі "максимального ККД" працюють кровоносна, дихальна і видільна системи унікальних літаючих тварин.

Птахи мають розвинений мозок і вельми високий інтелект. Розмножуються ці тварини за допомогою внутрішнього запліднення, відкладаючи яйця, висиджуючи і навчаючи потомство.

Інтелект вище пташиного фіксується лише у представників класу Ссавців. Для основної маси тварин характерні внутрішнє і зовнішнє запліднення, а також партеногенез. Загальна маса тварин може збільшувати кількість особин живородінням, відкладанням яєць і Яйцеживородні.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Поняття "тварини" більш об'ємно, ніж поняття "птахи", а кількість видів птахів набагато менше загального числа видів тварин.
 2. Практично всі птахи вміють літати, або ж це робили їхні предки. Переважна кількість тварин не мають цієї здатності.
 3. Птахи - це виключно теплокровні істоти. Тварини можуть бути тепло- і холоднокровними, а також взагалі позбавленими крові.
 4. Птахи здатні літати за допомогою крил, на відміну від решти біомаси тваринного світу.
 5. Скелет птахів має ряд унікальних пристосувань, що забезпечують здатність до польоту.
 6. Тільки у птахів є пір'я і дзьоб.
 7. Основні життєві системи працюють у птахів в прискореному режимі.
 8. На відміну від основної маси тварин, у птахів зафіксований інтелект.