Різниця між птахами

Різниця між птахами

Птахи є клас тварин, що володіють пір'ям і дзьобом і наділених здатністю літати. Видів птахів існує дуже багато, і розпізнати, до якого з них належить та чи інша особина, можна по ряду ознак.

Зміст статті

 • Загальні відомості
 • Порівняння
  • Розміри
  • Будова тіла
  • Забарвлення
  • Голос
  • Місцеперебування

Загальні відомості

Птахи живуть на планеті повсюдно, граючи в природі і в житті людей важливу роль. Пернатих можна назвати соціальними тваринами, оскільки їм властиво спілкуватися між собою за допомогою особливих сигналів, звукових і візуальних, а також виконувати спільні дії.

Для птахів характерно комунальне гніздування. Збираючись в зграї, вони полюють і захищаються від хижаків. Більшість видів схильні до моногамії, коли певні особи різної статі більш-менш тривалий час існують в парі і спільно піклуються про потомство.

до змісту ↑

Порівняння

Перерахуємо ознаки, що дозволяють розрізняти пернатих різних видів.

до змісту ↑

Розміри

Клас птахів включає в себе представників всілякої величини. До невеликих відносяться, наприклад, горобець і трясогузка. Ворона і голуб вже більшого розміру. А є і дуже великі екземпляри, такі як страус і фламінго.

до змісту ↑

Будова тіла

Різні птахи відрізняються за зовнішнім виглядом, який залежить від форми і розмірів частин їх тіла.Так, у сови велика голова немов переходить в тулуб, а лелека - володар довгої шиї і маленькою, в порівнянні з самим тулубом, голови.

Різноманітні дзьоби птахів. Наприклад, зяблик і вівсянка добувають корм за допомогою товстого конусообразного дзьоба, чаплі і журавлі орудують дзьобом гострим і довгим, у хижаків ж він загнутий, гачкуватий.

Ще одна частина тіла, яка становить відміну птахів один від одного, - хвіст. У одних птахів він короткий і широкий, у інших - дуже довгий, а, скажімо, сільська ластівка може похвалитися хвостом, розділеним надвоє.

Потрібно сказати і про відмінності в будові ніг птахів, а також про особливості оперення цих частин тіла. Так, в порівнянні з довгими кінцівками чаплі, ноги качки виглядають зовсім короткими. Що стосується оперення, то у частині птахів воно є лише у верхній частині кінцівок, а, наприклад, ноги тієї ж сови суцільно волохаті. У той же час є особини зі свешивающимися "штанами" з подовженого пір'я.

до змісту ↑

Забарвлення

Забарвлення є важливою ознакою, що допомагає розпізнавати види птахів. Її варіанти численні. Треба сказати, що володарів одноколірного оперення не так і багато. Набагато частіше забарвлення однієї і тієї ж птиці складається з "острівців" різного кольору і форми. Приклади: сорока, снігур, водомороз.

Нерідко зустрічається плямистий або рябої забарвлення. Їм володіють, наприклад, крутиголовка і дрізд. У деяких випадках дізнатися ту чи іншу птицю можна по "шапочці" характерного кольору або по смужках на хвості, які мають певне розташування.

до змісту ↑

Голос

Птахи постійно видають якісь звуки. Ці нескладні сигнали можуть висловлювати тривогу, спокій або інший стан, за допомогою них пернаті закликають родичів.Всім відомо, як крякають качки або курличуть журавлі. Позивні сигнали представників різних видів відрізняються.

Птахи також співають. Але роблять це вони тільки в певний час - в період розмноження. Прислухавшись до спів, можна зрозуміти, який птиці воно належить. Для цього необхідно звернути увагу на тривалість звучання, темп виконання, паузи, характер звуків (свист, щебетання, переливи).

до змісту ↑

Місцеперебування

Говорячи про те, в чому різниця між птахами, не можна не згадати і про місця їх проживання. Представники кожного виду ведуть свою життєдіяльність в певних умовах, що дозволяють добувати потрібний корм і гніздитися. Наприклад, ліс є місцем проживання глухаря, кедровки, дятла. В степу і на луках можна зустріти жайворонка і вівсянку. А для водоплавних особин необхідна наявність в ареалі проживання водойми.