Різниця між біометричним закордонним паспортом і закордонним паспортом старого зразка

Різниця між біометричним закордонним паспортом і закордонним паспортом старого зразка

Кожна людина, який відвідав будь-яку іншу країну, знає про те, що для перетину кордону держав необхідно мати відповідний паспорт, який видається контролюючими органами на території місця проживання суб'єкта. Паспорт для закордонних поїздок - це дуже важливий документ, форма і зміст якого з часом змінюються. Так, на сьогоднішній день, замість старого використовується новий зразок закордонного паспорта, званий біометричних. У чому відмінності цих двох документів? Спробуємо розібратися докладніше.

Закордонний паспорт старого формату схожий на паспорт громадянина Російської Федерації, тільки записи в ньому зроблені російською та англійською мовами. Інформація в цьому документі відповідає тій, яка є в обов'язковому документі для кожного громадянина Російської Федерації, з тим лише доповненням, що існують такі графи як "стать" і "громадянство". Крім того, фото не вклеюється в паспорт, а наноситься спеціальним лазером, а весь лист не ламінується захисною плівкою, а робиться з пластика. Закордонний паспорт оформлюється строком на 5 років, після закінчення яких вважається недійсним і підлягає обов'язковій заміні.

Біометричний закордонний паспорт є документом нового покоління, оскільки для його виготовлення використовуються сучасні технології. Відмінною особливістю даного документа є наявність вбудованого чіпа, який містить в собі всю інформацію про людину. Це і ПІБ, і адреса реєстрації, і громадянство, а також фотографія людини в електронному вигляді, і навіть відбитки його пальців. Це пристрій зчитується за допомогою спеціального контрольного обладнання, наявного в різних місцях відправлення пасажирів. Біометричний закордонний паспорт покликаний підвищити безпеку людей під час подорожей в інші країни, а також знизити навантаження і зменшити черги в аеропортах і залізничних станціях. Важливо відзначити, що цей вид документа має більш тривалий термін дії - десять років.

Порівнюючи біометричний закордонний паспорт і закордонний паспорт попереднього зразка, можна сказати, що їх головною відмітною особливістю є чіп, який є в першому зразку документа і відсутній у другому. У цьому чіпі міститься інформація про людину, його фотографії і відбитки пальців. Це дозволяє диспетчерам набагато швидше обробляти інформацію і здійснювати прикордонний контроль Крім того, біометричний закордонний паспорт видається на термін 10 років, в той час як старий закордонний паспорт - на 5 років.

натисніть на картинку для увеліченіяБіометріческій паспорт

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Термін дії біометричного закордонного паспорта більше, ніж закордонні паспорти старого зразка, в 2 рази і становить 10 років;
  2. Біометричний закордонний паспорт має спеціальний чіп, що містить всю інформацію про людину, закордонний паспорт попереднього зразка такого електронного носія не має.