Різниця між Біблією і Кораном

Різниця між Біблією і Кораном

І Біблія, і Коран є священними книгами: Біблія - ​​у християн, Коран - у мусульман. Християнство і іслам вважаються світовими релігіями: вони поширені на всіх (крім Антарктиди) континентах серед самих різних народів. І християнство, і іслам відносяться до авраамічних релігій, тобто до релігійної традиції, висхідній до патріарха древніх семітів - Аврааму, що жив близько чотирьох тисяч років тому. Недосвідченій людині здасться, що внаслідок цього священні книги згаданих релігій повинні мати багато спільного, проте так чи так це насправді? Розглянемо більш докладно, чим відрізняється Біблія від Корану.

Зміст статті

  • Походження священних книг
  • Порівняння
  • Таблиця

Походження священних книг

Іслам є наймолодшою ​​з світових релігій, він сформувався в першій половині 7 століття нашої ери. Коран (що по-арабськи означає "читання"), за віруваннями мусульман, передавався пророку Мухаммеду частинами протягом 23 років ангелом Джабраїлом (в християнській традиції - Гавриїлом). За переказами, першу суру (главу) Корану ангел Джабраїл передав в Ніч приречення (Ніч аль-Кадра - 27 числа місяця Рамадана) в 610 році нашої ери. З тих пір на цю дату у мусульман припадає свято.

Відмінність Біблії від Корану в тому, що історія її написання куди складніше і протяжні по часу. Біблія (по-грецьки - "книга") складається зі Старого Заповіту і Нового Завіту.Старий Завіт є спільною священною книгою для християн та іудеїв, і був він написаний за дуже тривалий період - з 13 по 1 століття до нашої ери. Новий Завіт, що розповідає про життя і діяння Ісуса Христа і його учнів, був створений у другій половині 1 століття нашої ери. Тобто загальний час написання Біблії становить близько 14 століть.

до змісту ↑

Порівняння

Знайомство з християнством і іудаїзмом не могло не позначитися на світогляді засновника ісламу Мухаммеда. Коран визнає біблійних пророків, тільки називає їх арабізіровано іменами. Так, Мойсей став Мусою, Ной - Нухом, Авраам - Ібрагімом. Відмовляючи Ісуса у визнанні його сином Божим, мусульмани проте вважають його одним з найбільших пророків - наби. У мусульманській традиції його ім'я звучить як Іса ібн Марьям аль-Масих.

Суть Корану - декларація основних ідей і принципів ісламу. Він складається з 114 глав, які називаються сурами. Їх зміст різноманітно: опис реальних, а також вигаданих подій і виклад основ шаріату - мусульманського права. Розмір сур теж різноманітний: одні-етообшірние оповідання, другіесостоят з декількох рядків. Перша сура - аль-Фатіха (Відкриває) - являє собою сім віршів (аятів) і є найпоширенішою молитвою, як "Отче наш" у християн.

Структура Біблії значно складніше. Перша частина, Старий Завіт, - це легендарне опис створення світу і історії єврейського народу до відновлення Другого Єрусалимського Храму. Він складається з трьох частин - "П'ятикнижжя", "Пророки", "Письма". Новий завіт, який є другою частиною Біблії, є кілька десятків писань, з яких чотири - життєпису Ісуса Христа в різних редакціях, а також послання апостолів різним історичним діячам тієї епохи і цілим народам і Діяння святих Апостолів.Завершує Новий Завіт знаменитий Апокаліпсис, або Одкровення Іоанна Богослова, що оповідає про прийдешній кінець світу.

до змісту ↑

Таблиця

Як бачимо, спільного у священних книг християнства та ісламу небагато. Хоча іслам і є релігією авраамической традиції, в Корані закладені основи нової релігійної етики, сильно відрізняється від християнської. У наведеній нижче таблиці підведені підсумки, в чому різниця між Біблією і Кораном.

Біблія Коран
Релігія Християнство Іслам
Час написання 13 століття до нашої ери - 1 століття нашої ери Перша третина 7 століття нашої ери
зміст Легендарна історія єврейського народу, життєпису Ісуса Христа, діяння апостолів, Апокаліпсис Головні принципи ісламу, частково - відомості про реальні або вигадані події