Різниця між ягодою і кістянкою

Різниця між ягодою і кістянкою

Ягода і костянка - це дві з декількох основних форм плода. Вони утворюються з видозміненого квітки після процесу подвійного запліднення Навашина і є органами відтворення. Саме в них формуються і "запаковуються" насіння майбутнього рослини.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ягода - це багатосім'яний і соковитий плід. Типовим прикладом ягоди є смородина, виноград, томат і навіть баклажан.

Кістянка - це односемянний плід, він може бути соковитим або сухим. Типовими представниками соковитою кістянки є вишні, черешні, персики, абрикоси. Ідеальний приклад сухий кістянки - волоський горіх.

до змісту ↑

Порівняння

Ягода володіє безліччю насіння з твердим внутріплодніком - насіннєвий шкіркою. Крім "основного" компонента в ягоді присутні соковитий межплоднік і тонкий шкірясті екзокарпій, він же внеплоднік, він же шкірка.

Смородина. Ягода

Кістянка володіє одним або безліччю насіння. Вона відрізняється різко виділеної кордоном верств навколоплідника. У цього виду плода утворюється тверда кісточка, оточена м'ясистим межплодніком і тонким шкірястим екзокарпіем, внеплодніком-шкіркою. Якщо мова йде про суху кістянку, то її внутріплоднік перетворюється в здерев'янілих субстанцію. Яскравим прикладом такої метаморфози є волоський горіх.

Плід ягоди ценокарпний. Це означає, що вона утворена з декількох зрощених плодолистків маточки однієї квітки. Ягода може розвинутися з верхньої або нижньої зав'язі зі збереженням на верхівці висохлого оцвітини.

Плід кістянки може бути ценокарпний, утвореним з зрощених плодолистків, і апокарпним. Тобто таким, який сформувався з ряду самостійних плодолистків. Прикладом апокарпного плода є вишня і персик. Прикладом ценокарпний плода - малина, ожина або калина.

Волоський горіх. Кістянка до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ягода - це виключно багатосім'яний плід, а костянка - односемянний або багатосім'яний.
  2. Ягода завжди соковита, костянка може володіти як соковитим, так і сухим околоплодником.
  3. Насіння кістянки приховано твердої, "скам'янілої" кісточкою, а насіння ягоди - насіннєвий шкіркою.