Різниця між лавкою і лавкою

Різниця між лавкою і лавкою

Нерідко, прогулюючись по вулиці, ми шукаємо місце, щоб присісти. Розставлені тут і там лавочки і лавки допомагають нам у скрутну хвилину, дозволяючи перевести дух і заповнити запаси енергії. Розташувавшись на них, люди ведуть невимушені бесіди, милуються навколишньою природою, читають книги і навіть приймають їжу. Адже гріх не побалувати себе чимось смачненьким, проводячи час в парку розваг! У даній статті ми розповімо, чим відрізняється лавка від лавки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Лавка - споруда з двох опор і поперечини між ними, призначеної для сидіння. За старих часів під даним терміном малася на увазі прикріплена до стіни довга дошка без стійок, що знаходиться всередині хати. На подібних крамницях не тільки сиділи, а й спали, накрившись теплим кожухом. На них розміщували почесних гостей, пропонуючи їм влаштуватися на покуті під іконами. Тоді як жебраків, жебраків і непроханих візитерів садили на лавку біля входу, демонструючи таким чином своє зневажливе ставлення. Сучасні аналоги споруд з'явилися набагато пізніше. Обладнані стійками лавки стали виникати поблизу будинків і в людних місцях. Сьогодні їх можна зустріти в приватному секторі і на дачних ділянках.

Лавка

Лавка - оснащене ніжками пристосування для сидіння, яке виконується з декількох збитих між собою окремих дощок.Найчастіше має спинку і підлокітники. На Русі лавою називалася низька переносна підставка під ноги. Пізніше з'явилися більш високі пристосування, призначені для сидіння, післяобіднього відпочинку і сну. Багато з них були увінчані своєрідним підголовником, який також міг служити скринькою. Лави для сну покривалися матрацами та килимами, іноді оббивалися червоним сукном.

Лавка до змісту ↑

Порівняння

Для початку порівняємо зовнішній вигляд виробів. Лавки є досить простий предмет, що складається з двох глухих опор і дошки між ними. Для виготовлення таких виробів звичайно використовується дерево. Що ж стосується лави, то сучасні пристосування складаються з декількох рейок і оснащені спинкою. Сидіння спочиває на металевих або дерев'яних ніжках, кількість яких становить від чотирьох до шести штук. Вони бувають крученими і нерідко прикрашаються різними декоративними вставками. Багато лавки доповнюються зручними підлокітниками.

Ще одна відмінність лавки від лавки полягає в тому, що перший атрибут часто закопується в землю. Таким чином пристосування "прив'язується" до одного місця. Тоді як лавки споконвіку виступали переносним виробом. Тобто даний аксесуар вважається більш мобільним. Завдяки наявності спинки і підлокітників відпочивати на ньому набагато зручніше. Саме цим пояснюється той факт, що найпростіші лавочки поступово витісняються з вулиць сучасних міст, поступаючись місцем витонченим комфортабельним лавок. Старомодні ж атрибути без спинки активно експлуатуються на дачних ділянках. Такий виріб дуже легко виготовити своїми руками. Присунувши його до паркану, можна отримати чудове місце для сидіння.

Підіб'ємо підсумки, в чому різниця між лавкою і лавкою.

до змісту ↑

Таблиця

Лавка Лавка
Споруда з двох опор і поперечини між ними Пристосування, збите з окремих рейок і оснащене ніжками
Складається тільки з сидіння і опор Найчастіше є присутнім спинка, іноді - підлокітники
Відсутність декоративних елементів Частини вироби нерідко бувають крученими, доповненими різними вставками
Виготовляється переважно з дерева Ніжки, спинка і підлокітники можуть виконуватися з металу
опори вкопуються в землю Є переносним пристроєм
Найчастіше зустрічається на дачних ділянках Розташовується на вулицях сучасних міст