Різниця між білорусами і росіянами

Різниця між білорусами і росіянами

Нерідко в розмовах сучасних політиків, та й звичайних людей піднімається тема національної свідомості та державності. Але чому конкретно російські відрізняються, наприклад, від білорусів - адже у них проглядається чимало схожих рис? Постараємося простежити основні відмінності.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Білоруси - східнослов'янський народ, нація, етнос, який проживає переважно в Республіці Білорусь.

Російські - корінний народ Росії, східнослов'янський етнос.

до змісту ↑

Порівняння

Білоруси є домінуючою національністю Республіки Білорусь, а також населяють суміжні з нею території Польщі, Росії, Латвії, Литви та України, де вважаються національною меншиною. Росіяни - не тільки корінний народ Росії, але і найчисленніший етнос в Європі. Їх чисельність сягає 133 мільйонів чоловік, тоді як білорусів налічується не більше 10 мільйонів. Існують досить великі діаспори росіян в Казахстані, Білорусії, США, на Україні і в інших державах.

Згідно з результатами генетичних досліджень, білоруси більше схожі на сербів і поляків, ніж на російських. Російські ж близькі до фінам і татарам. Генофонд білорусів можна назвати європейським, але більше наближеним до народів Південної Європи, ніж Східної.

Керуючись тривалими спостереженнями, можна сказати, що білоруси дуже скептично ставляться до легкого заробітку і так званої халяви. У Білорусі не прижилися казки про золоті рибок і щук, які виконують бажання, а Іван-дурень став швидше об'єктом осуду, ніж вихваляння. Велика частина білорусів вважає, що причиною гарного заробітку має бути працьовитість, а не вигідні знайомства.

Білоруси не сприймають порушення законів і корупцію. Скромність - відмінна риса їх нації. Вони не виставляють своє багатство напоказ, намагаються економити буквально на всьому: тут практично не зустрінеш "красивих" номерів на авто, а служби VIP-таксі не користуються особливим попитом.

На відміну від російських, більшість білорусів легко йдуть на контакт і заводять нові знайомства. Однак друзів у них небагато, адже їм незнайоме таке поняття, як "широта російської душі". Вони навряд чи віддадуть одному "останню сорочку" і не завжди допомагатимуть на безоплатній основі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Росіяни - найчисленніший народ Європи, кількість представників якого досягає 133 мільйонів чоловік. Число білорусів не перевищує і 10 мільйонів.
  2. Згідно з результатами генетичних досліджень, білоруси більше схожі на сербів і поляків, росіяни ж близькі до фінам і татарам.
  3. Білоруси працелюбні, при цьому вельми скептично ставляться до легкого заробітку і так званої халяви.
  4. Білоруси не сприймають порушення законів і корупцію.
  5. Білоруси зазвичай не виставляють своє багатство напоказ і намагаються економити буквально на всьому.
  6. На відміну від російських, багато білорусів легко йдуть на контакт і заводять нові знайомства.
  7. Білорусам не властива так звана широка душа, вони в більшості випадків не готові допомагати людям на безоплатній основі.