Різниця між бджолою і осою

Різниця між бджолою і осою

Існує така легенда, що ос створив диявол, а бджіл - Бог. Дотримуючись легендою, саме завдяки благословення, бджоли стоять на варті здоров'я людини, поставляючи такі важливі і необхідні складові багатьох лікарських засобів, як мед, віск, прополіс. Ос, як мінімум, відносять до марним створінням, а як максимум, до шкідників. І, тим не менш, схожість цих двох комах призводить до плутанини, в якій нам і належить розібратися.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд
  • Життєдіяльність
  • Поведінка
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд

Якщо запитати дитину, хто перед ним, оса або бджола, він, швидше за все, заплутається. Але і дорослі часто не здатні розрізнити бджолу і осу. І, тим не менш, зовнішніх відмінностей у цих комах чимало.

Бджоли відносяться до загону перетинчастокрилих надсемейства Apoidea. Виглядають вони наступним чином: тіло кілька округле, вкрите ворсинками. Бджола, як і багато схожі комахи, має жовто-чорні смужки на тілі, приглушеною забарвлення.

Бджола

У ос немає строгого наукового визначення, до них відносять тих з підряду стебельчатобрюхих, яких не можна віднести до бджолам або мурашкам.Оси мають довге тіло, яке перетягнути в районі грудної клітки. Тіло у ос гладке, без ворсинок. Забарвлення оси схожа з бджолиної - ті ж смужки, але тільки яскраві, помітні.

Оса до змісту ↑

Життєдіяльність

Бджоли по натурі відносяться до трудівників. Вони готові нескінченно трудитися на благо вулика. Збираючи нектар з квітів, бджоли виробляють безліч корисних продуктів, які використовуються в фармацевтиці та харчуванні людини. Стільники бджоли зводять з вироблюваного ними ж воску.

Оси не здатні виробити будь-якої корисний продукт, свої вулика вони роблять з різноманітних відходів. Харчування ос досить різноманітно. Вони не погребують ні фруктами, ні нектаром. У раціоні ос передбачені і делікатеси, до яких можна віднести мушок, і інших дрібних комах.

до змісту ↑

Поведінка

В разі небезпеки бджоли жалять, але тільки в тому випадку, якщо на них нападуть першими. Таким чином вони захищають вулик. Після того, як бджола вжалила, вона гине, залишаючи жало в тілі суперника. У сімействі бджіл існує певна ієрархія, вищий щабель в якій займає бджолина матка. Саме про її благополуччя піклуються робочі бджоли. Взимку їй створюються всі умови для комфортного існування.

Оса відноситься до досить агресивним комахою. Її характерними рисами є настирливість і здатність вжалити в будь-який момент. При цьому, оса не гине. Крім жала, оса для оборони від ворогів використовує щелепної апарат, що, в принципі, для комах її сімейства нехарактерно. Матка осина зиму проводить на самоті, помічників і охоронців у неї немає. На самоті вона відкладає личинки і будує гніздо.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Бджола має тіло більш округлої форми. Покров має ворсинки, окрас приглушений. Оса навпаки, має гладке витягнуте тіло і яскраве забарвлення.
  2. Бджоли виробляють корисні продукти: віск, мед, прополіс. Оси не виробляє ніяких корисних продуктів.
  3. Бджоли першими не нападають, оси по натурі хижаки, вони здатні вжалити без видимої причини.
  4. Після того, як бджола вжалить, вона гине. Оси здатні жалити багато разів, і крім того кусаються, використовуючи щелепної апарат.
  5. Бджоли харчуються виключно пилком, тоді як раціон ос більш різноманітний.
  6. Матка бджолина оточена турботою з боку інших представників сімейства, тоді як матка осина змушена піклується про себе самостійно.