Різниця між брусом і колодою

Різниця між брусом і колодою

При виборі дерева як будівельного матеріалу постає питання, що конкретно використовувати: брус або колоду. І та й інша різновид продукції має свої переваги й недоліки. Щоб результат згодом не розчарував, необхідно знати, чим відрізняється брус від колоди.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
  • Зручність кладки
  • Теплопровідність
  • Усадка
  • Облицювання
  • Довговічність будови

Визначення

Брус - пиломатеріал, що отримується шляхом обрізання бічних сторін колоди таким чином, щоб в перерізі утворився квадрат або прямокутник.

Брус

Колода - відрізок стовбура дерева з віддаленими сучками.

Колода до змісту ↑

Порівняння

до змісту ↑

Зручність кладки

Брус має рівну поверхню і правильну геометричну форму. Цим забезпечується зручність при роботі з ним. В такому випадку не доводиться підбирати один до одного окремі балки, оскільки всі вони однакові. Використовуючи необроблена колода, робити це необхідно, що збільшує терміни будівництва. У той же час з виробом, пропущеним через спеціальний верстат (в результаті виходить оциліндрованої колоди), працювати набагато легше.

до змісту ↑

Теплопровідність

Помічено, що, незважаючи на загальну природу матеріалів, їх здатність зберігати тепло неоднакова.Відмінність колоди від бруса полягає в тому, що у колоди в цілості залишаються річні кільця, і тому воно менше пропускає через себе тепло приміщення. Теплопровідність може знизитися при скупчення в округлостях вологи.

до змісту ↑

Усадка

І той і інший матеріал до певної міри всихає. Але після закінчення цього процесу будова з бруса просідає менше. Тріщини, що вимагають закладення, можуть з'явитися в обох випадках. Однак більш проблематично конопатіть бревенчатое спорудження, так як щілини утворюються крупней.

до змісту ↑

Облицювання

Брус і оциліндрованої колоди виглядають чудово і без додаткової обробки. Які стіни виглядають ефектніше, абсолютно рівні або нагадують про поважної старовини, кожен вирішує сам. Проте іноді і в цьому випадку проводиться бажана облицювання. "Дике" колоду обробляється частіше.

Неважко здогадатися, за яких умов роботу виконувати легше, - звичайно, якщо основою є брус. Кріплення декоративного матеріалу на ньому нічим не ускладнене. З округлими площинами через порожні зон між колодами мати справу значно важче, особливо якщо оздоблювальні елементи короткі.

до змісту ↑

Довговічність будови

Скільки простоїть будинок, багато в чому залежить від того, наскільки сумлінно проводилася його обробка герметиками і обробка протигрибковими засобами і антисептиками. Однак при однаковій якості роботи будова з бруса, як правило, виявляється більш довговічним. Воно має менше вразливих місць, наприклад, таких, як зони стикування елементів.

Таким чином, знаючи, в чому різниця між брусом і колодою, і з огляду на всі позитивні і негативні нюанси, стає легше вибрати конкретний матеріал.