Різниця між акумуляторами і батарейками

Різниця між акумуляторами і батарейками

Батарейки та акумулятори сьогодні є головним джерелом енергії для мобільних пристроїв, однак ми дуже мало знаємо про те, що це таке і в чому відмінності між цими істо никами харчування.

Зміст статті

  • Опис
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Опис

Якщо коротко батарейку можна описати як одноразовий джерело живлення. Рівень напруги в стандартній сольовий батарейці становить 1, 5 вольт, але з часом напруга слабшає і батарейка вже не здатна підживлювати пристрій досить для його нормальної роботи. Найдешевшими є батарейки з сольовим електролітом, який розрахований на дуже слабку і недовгу навантаження. Ставити такі батарейки в ліхтарик буде великою помилкою - вони навряд чи пропрацюють більше півгодини. Лужні батарейки, які часто називають "алкалінових", куди краще пристосовані до серйозних навантажень. Вони добре підходять для використання в фотоапаратах і ліхтариках, а щоб продовжити термін їх дії можна періодично замінювати їх на іншу пару - такий "відпочинок" дозволяє батареям цього типу заповнити невелику частину витраченої енергії. Найдорожчими є літієві батарейки - за ціною вони практично рівні недорогим акумуляторів, однак і термін служби у них куди більше, ніж у лужних і сольових батарейок.

Акумулятори , безумовно, куди практичніше у використанні. Їх можна заряджати досить велику кількість разів і при правильному зверненні вони здатні прослужити довго. Багатьох відлякує ціна на акумулятори, і такі люди віддають перевагу декільком комплектів батарейок. При покупці акумуляторів завжди варто віддавати перевагу моделям від найкращих виробників, так як акумулятори від маловідомих компаній часто мають дуже недовгий термін служби - в них швидко утворюються кристали, що зменшують ефективну поверхню, і таким чином термін роботи акумулятора суттєво скорочується.

до змісту ↑

Порівняння

В даному випадку ваш вибір повинен залежати від мети. Скажімо, якщо хочеться просто взяти фотоапарат на дружні посиденьки, вам цілком вистачить двох або трьох комплектів лужних батарейок. В такому випадку, мабуть, немає сенсу витрачатися на акумулятори. Але якщо якийсь пристрій використовується постійно, на акумуляторах не варто економити, адже вони дійсно дуже швидко окупляться.

Серед батарейок також є безліч різних виробників, серед яких часом буває досить складно зробити вибір. В такому випадку краще просто не купувати відверто дешеву продукцію, так як ймовірність того, що такі батареї не пропрацюють і п'яти хвилин, дуже велика. І не варто намагатися заряджати батарейки - сольові і лужні просто забруднять все навколо, а літієві можуть навіть вибухнути.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

Незважаючи на більш низьку ціну на батарейки, акумулятори в переважній більшості випадків є кращим варіантом - навіть якщо ви купили сіли акумулятори, їх завжди можна швидко зарядити і багаторазово використовувати, а в разі покупки сіли батарейок вам нічого не залишиться, як позбутися від них.Але якщо ви їдете кудись, де не буде можливості зарядити акумулятори, то, природно, в цьому випадку необхідно подбати про декілька комплектах хороших батарейок.