Різниця між підвалом і цокольним поверхом

Різниця між підвалом і цокольним поверхом

Практично кожне житлове або адміністративний будинок має в своєму розпорядженні підземними приміщеннями. У деяких з них знаходяться водопровідні, опалювальні, каналізаційні комунікації. Інші ж перетворюються в додаткові кімнати, магазини, льохи, істотно розширюючи корисну площу будинку. Йдеться про підвалах і цокольних поверхах, різницю між якими розуміє далеко не кожна людина. Тим часом вона є досить суттєвою. Розглянемо докладніше, чим відрізняється підвал від цокольного поверху.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Підвал

Підвал - підземна частина будівлі, що служить для розміщення комунікацій, обладнання і інших господарських потреб. За рахунок теплоізолюючих властивостей грунту і відсутності природного освітлення характеризується стабільними добовими і річними температурами. Сам термін з'явився досить давно. Він походить від назви приміщень, що знаходяться в фортецях під захисним земляним валом. В кінці XX століття число житлових будинків з підвалом стало істотно скорочуватися. Практика облаштування в них бомбосховищ залишилася в минулому, так і впровадження центрального опалення дало про себе знати. Крім того, зведення будинків без підвалів дозволяє істотно зменшити вартість підземної частини. Тим часом дані приміщення надають будівлі додаткову стійкість.У просторих підвалах часто розташовуються склади, магазини, невеликі виробництва і офіси, а також автопарковки.

Цокольний поверх

Цокольний поверх - приміщення, розташоване під планувальної відміткою землі. Заглиблене в грунт, спирається на фундамент будівлі. Підходить для розміщення як господарських об'єктів, так і житлових кімнат. За площею цоколь може бути більше або менше першого рівня будинку. Він повинен оснащуватися спеціальними вентиляційними продухами, що забезпечують циркуляцію повітря і виключають утворення конденсату на конструкціях будівлі. У цій частині споруди нерідко розміщуються перукарні, магазини, пункти громадського харчування, паркінги і т. Д.

до змісту ↑

Порівняння

Для початку поговоримо про конструктивні особливості розглянутих приміщень. Так, підвал є частиною фундаменту будівлі і часто практично повністю розташований під землею. За рахунок відсутності вікон в приміщенні підтримується стабільна річна температура, роблячи його ідеальним сховищем для овочів, заготовок, вина і т. Д. Цоколь заглиблений в грунт лише на половину висоти надземних поверхів будівлі. Спираючись на фундамент будинку, він не є його частиною. Цокольні поверхи оснащуються невеликими віконцями, що робить їх непридатними для облаштування погребів. Зате подібні приміщення використовуються для цілого ряду найрізноманітніших потреб.

Звідси випливає ще одна відмінність підвалу від цокольного поверху, яке полягає в призначенні підземних частин будівлі. Перше приміщення застосовується переважно для розташування обладнання і комунікацій. У ньому відсутні тепло- і гідроізоляція, обробка підлоги і стін, панує сирої і прохолодний мікроклімат.У зв'язку з цим використовувати підвал для житлових цілей рідко представляється можливим. Тоді як в якості укриття він просто ідеальний. Крім того, підвал можна споруджувати тільки при стрічковому або пальовій фундаментах. Особливу загрозу для нього становлять грунтові води.

Цокольний поверх набагато частіше застосовується для облаштування житлових кімнат. Температура повітря в ньому не набагато нижче, ніж в самому будинку. Він захищає будівлю від проникнення зайвої вологи. Ідеальним фундаментом для споруди цоколя вважається плитний варіант. Частково заглибленим в землю приміщенню не страшні грунтові води, проте в нього не потрапила вода волога від снігу, що розтанув і інших атмосферних опадів.

до змісту ↑

Таблиця

Підвал Цокольний поверх
Найчастіше повністю розташований під землею заглиблені в грунт лише на половину висоти надземних поверхів
Є частиною фундаменту Спирається на фундамент
Вікна відсутні Є невеликі віконця
Сирий і прохолодний мікроклімат Температура повітря ненабагато нижче, ніж в самому будинку
Споруджується при стрічковому або пальовій фундаменті Ідеальним фундаментом вважається плитний
використовується переважно для господарських потреб Нерідко обладнується під житлове приміщення <9 99>