Різниця між базальтовим і мінеральним утеплювачем

Різниця між базальтовим і мінеральним утеплювачем

Функція утеплювачів - утримувати нагріте повітря. Однак необхідно розібратися в їх численних різновидах, перш ніж купувати щось для конкретного приміщення. Один з поширених запитань - чим відрізняється базальтовий утеплювач від мінерального. На нього ми і спробуємо відповісти.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Базальтовий утеплювач - найбільш якісна різновид кам'яної вати, що є широко затребуваним утеплювачем.

Базальтовий утеплювач

Мінеральний утеплювач - загальна назва для ряду теплоізоляційних матеріалів. В їх число входять скловата, шлаковата і названа вище кам'яна вата.

Один з мінеральних утеплювачів - скловата

Скловата (мінеральний утеплювач) до змісту ↑

Порівняння

Розглянемо, в чому полягає відмінність базальтового утеплювача від мінерального, а точніше, від інших мінеральних утеплювачів. В першу чергу слід відзначити, що цей матеріал помітно виділяється на тлі інших завдяки своїм позитивним властивостям і, відповідно, коштує дорожче.

Чим виправдовується така ціна? Перш за все здатністю даного матеріалу зберігати незмінними свої теплоізоляційні властивості. Адже якщо інші утеплювачі вбирають в себе значну кількість води, то базальтовий навіть при підвищеній вологості повітря залишається сухим всередині.Це особливо важливо, коли справа стосується, наприклад, облаштування лазні або сауни.

Також цінною перевагою є можливість тривалої експлуатації такого утеплювача. Структура інших матеріалів з часом змінюється через процес кристалізації компонентів, що призводить до усадки волокон і погіршення теплоізоляційних властивостей. Базальтовий утеплювач в цьому відношенні більш стійкий.

Крім того, утеплювач подібного типу хімічно пасивний, завдяки чому його можна застосовувати там, де інші матеріали бажано не використовувати. Наприклад, шлаковата, що володіє залишковою кислотністю і до того ж вбирає вологу, непридатна для утеплення металевих водопровідних труб. Базальтовий утеплювач появи іржі не викличе.

До того ж матеріали відрізняються ступенем безпеки при роботі з ними. У чому різниця між базальтовим і мінеральним утеплювачем, зробленим зі скловолокна або шлаків? Тут слід зазначити, що в порівнянні з двома своїми конкурентами базальтовий утеплювач складається з волокон, що не колються і не подразнюють шкіру.

До того ж волокна скловати, наприклад, легко відокремлюються від пласта і, якщо не використовувати захисні засоби, можуть потрапити в легені і викликати важкі ускладнення. Контакт з базальтовим утеплювачем не несе такої небезпеки. Проте при роботі з цим матеріалом рекомендується надягати респіратор, щоб піднялися в повітря пилоподібні частки не нашкодили здоров'ю.