Різниця між барельєфом і горельєфом

Різниця між барельєфом і горельєфом

Рельєф в скульптурі має кілька різновидів. Серед них виділяються барельєф і горельєф. Їх загальною ознакою є присутність виступаючих над фоновою поверхнею фрагментів. Але існує і те, чим відрізняється барельєф від горельефа. Розглянемо детальніше кожен вид такого зображення і з'ясуємо різницю між ними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Барельєф

Барельєф як вид скульптурного творчості створюється з каменю, дерева, пластичної глини. Застосовуючи ліплення або різьблення, майстри так перетворять матеріал, що виходить об'ємний сюжет.

Подібним мистецтвом люди намагалися опанувати ще в кам'яному столітті. Робочою поверхнею були тоді могутні скелі. Звернувшись до культури Стародавнього світу, ми також можемо помітити, яке важливе місце займали там барельєфи. Ними, наприклад, прикрашалися фронтони храмів, що було свідченням величі таких споруд.

Мистецтво барельєфа не припинила своє існування і в середні віки, про що свідчать збережені зразки. І в наш час, коли високо цінується будь ручне творчість, є майстри, здатні звичайну поверхню, будь то постамент пам'ятника або частина фасаду будівлі, перетворити на вишукану твір мистецтва.

Барельєф

Горельеф