Різниця між барменом і бариста

Різниця між барменом і бариста

Прийшовши відпочити в кафе або нічний клуб, ми замовляємо найрізноманітніші напої. Найчастіше процес їх приготування лягає на плечі бармена закладу, що займає своє чергове місце за спеціальною стійкою. Дана професія є дуже поширеною в сучасному світі. Чого не скажеш про посади бариста, яка викликає подив у більшості наших співгромадян. Так чим же займається цей працівник і що ріднить його з вищезгаданим барменом? Дане питання цікавить багатьох допитливих людей, періодично відвідують різні сервісні закладу. Розглянемо, чим відрізняється бармен від бариста.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Бармен - працівник сервісного закладу, який обслуговує відвідувачів за спеціальною стійкою. У його функції входить розлив і приготування замовлених напоїв. Крім цього, бармен вітає гостей, з'ясовує їх смакові переваги, розповідає про асортимент закладу і т. Д. Дана професія з'явилася в США в період Золотої лихоманки. На той момент в селищних торгових точках був представлений широкий асортимент товарів. Для збільшення рівня продажів власники магазинів вирішили пропонувати відвідувачам і спиртні напої, відгородивши зону для відпочинку своєрідним бар'єром. Відокремлене простір стало іменуватися "баром".Звідси і пішла назва співробітника, обслуговуючого гостей. До слова сказати, коктейлі в звичному для нас виконанні теж зародилися в США.

Бармен

Бариста - фахівець з приготування кави та напоїв на його основі. Виконує замовлення відвідувачів. По суті бариста - це кавовий сомельє. Опанувати ази професії можна на спеціальних курсах, що функціонують при закладах громадського харчування. Бариста не просто повинен вміти готувати смачну каву, він зобов'язаний чудово розбиратися в його видах і сортах, оцінювати відтінки смаку, вміти малювати на пінці і т. Д. Дана професія з'явилася в Італії, на батьківщині еспрессо. У 1980-х роках вона набула поширення в США. Поступово інтерес до професії став підвищуватися. У нашій країні вона лише почала набирати обертів. На відміну від Італії і США, бариста в Росії займається виключно приготуванням ароматного напою. Тоді як в зарубіжних країнах він може виконувати і функції бармена. Нередка практика, коли носіями професії стають самі власники кав'ярень.

Барист до змісту ↑

Порівняння

Варто відразу обмовитися, що порівняння професій буде здійснюватися в рамках нашої країни. Як вже говорилося вище, бариста є майстром приготування кави та різних напоїв на його основі. У його функції входить також ефектне оформлення замовлених найменувань. Дана професія має досить вузьку спеціалізацію. Бариста займається тільки каву. З боку це може здатися досить простим "ремеслом", але на ділі все набагато складніше. Хороший співробітник повинен не тільки знати ази виробництва кави, а й безпомилково розпізнавати сорти, визначати ступінь обсмаження зерен до смаку і запаху, вміти готувати напої на пристроях будь-якого типу.Також бариста повинен бути творчою людиною, адже йому належить писати картини на молочній пінці і навіть розробляти рецепти напоїв.

Варто відзначити, що представнику даної професії зовсім не обов'язково контактувати з людьми. Він може виконувати свою роботу, перебуваючи за барною стійкою. Готовий замовлення виноситься в зал офіціантом. Однак багато бариста охоче йдуть на контакт з відвідувачами, з'ясовують їх переваги, рекомендують напої, а часом навіть десерти до них. Подібні аси своєї справи є справжнім обличчям закладу. Цілком очевидно, що представники професії найбільш затребувані в кав'ярнях і престижних ресторанах.

Таким чином, відмінність бармена від бариста полягає в посадових обов'язках. У функції першого входить не тільки приготування основних видів кави, але і робота з алкогольними напоями. Він повинен вміти змішувати коктейлі, красиво оформляти їх і влаштовувати ефектні презентації. Втім, подача безалкогольних напоїв також має різні тонкощі, про яких бармен зобов'язаний знати. По суті, даний співробітник є особою закладу. Його робота має на увазі постійне спілкування з людьми. Тому приємна зовнішність, чарівність і комунікабельність - обов'язкові якості такої людини. Представники професії зазвичай працюють в барах і нічних клубах.

Ми розповіли про те, в чому різниця між барменом і бариста. Підіб'ємо підсумок вищевикладеного.

до змісту ↑

Таблиця

Бармен Бариста
Займається розливом і приготуванням найрізноманітніших напоїв Виступає фахівцем з приготування кави та напоїв на його основі
Постійно контактує з клієнтами Може безпосередньо не спілкуватися з відвідувачами Знає рецептуру приготування основних видів кави
Володіє азами виробництва кави, безпомилково розпізнає його сорти, визначає ступінь обсмаження зерен до смаку і запаху і т.д. Працює переважно в барах і нічних клубах
Є співробітником кав'ярень і престижних ресторанів