Різниця між мангалом і барбекю

Різниця між мангалом і барбекю

Посиденьки на природі часто не обходяться без мангала або барбекю. Адже саме із застосуванням цих пристосувань можна приготувати дуже смачне смажене м'ясо. Якими особливостями володіє кожний з пристроїв, і чим відрізняється мангал від барбекю? Спробуємо це з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Мангал - це предмет, призначений для приготування шашлику. Він, як правило, розташовується на відкритому повітрі і передбачає використання спека від палаючих вугіль.

Мангал

Барбекю - обладнання різного ступеня складності для підсмажування м'яса та інших продуктів. Може функціонувати на вугіллі або іншому джерелі теплової енергії (газ, електрика).

Барбекю до змісту ↑

Порівняння

Мангал влаштований досить просто. Він виконаний у вигляді ящика з жароміцних стінками і дном. Найчастіше має ніжки. У процесі приготування шашлику в мангалі тліє вугілля. Повітря надходить до них не тільки зверху, але і через отвори в стінках пристрою. Відмінність мангала від барбекю полягає у використанні шампурів. Це спеціальні стрижні для нанизування м'яса. У верхній частині боковин мангала можуть бути передбачені пази, куди поміщаються кінці шампурів при готуванні.

В барбекю м'ясо утримується над вугіллям на решітці. За великим рахунком, якщо в мангалі замінити шампури на решітку, його також можна буде назвати барбекю.Проте в формі двох пристосувань є деякі відмінності. Так, мангал - це зазвичай прямокутна конструкція. Барбекю ж може бути і прямокутним, і круглим. Крім того, барбекю не завжди складається тільки з жаровні і решітки. У деяких випадках це досить складна споруда на кшталт російської печі, встановленої на вулиці. Способи приготування продуктів на такому багатофункціональному устаткуванні різні.

До речі, грати дозволяють помітно розширити меню. На ній можна розкласти досить великі шматки м'яса або, наприклад, цілу курку. Риба, морепродукти, різні овочі і фрукти - все це можна приготувати на барбекю. Варто відзначити, що в багатьох моделях цього пристрою передбачений механізм управління висотою решітки, що дає можливість отримувати потрібну температуру приготування їжі. У мангала, в свою чергу, відстань між шампурами і палаючим паливом строго фіксований.

У чому різниця між мангалом і барбекю ще? У тому, що мангал - це пристосування без кришки. Барбекю ж може мати кришку або спеціальну заслінку для регулювання припливу повітря і температури. Така особливість дозволяє отримувати більш соковиті страви.

до змісту ↑

Таблиця

Мангал Барбекю
Використовуються шампури Використовується решітка
Прямокутний Кругла або прямокутна форма
Простий пристрій Може бути стаціонарної установкою
Шампури на фіксованій висоті Висота решітки часто регулюється
кришка відсутня Може бути кришка