Різниця між банкнотою і векселем

Різниця між банкнотою і векселем

В діловому світі нечесні на руку люди часто підміняють загальноприйняті поняття, прагнучи ввести в оману своїх партнерів. Найяскравіший приклад такого жонглювання фінансовими термінами - діяльність Мавроді і його компанії "МММ". Свої грошові зобов'язання вони видавали за банкноти, хоча по суті ті могли в кращому випадку виступати в якості векселів. Результат - тисячі людей позбулися своїх грошей, тому що ніякого забезпечення "валюта" знаменитого шахрая не мала.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Банкнота - це квиток центрального державного банку, який виступає в якості платіжного засобу на всій території держави. Банкнота є синонімом грошового знака, має певну вартість, яка може бути номінальною і реальною. В окремих країнах вільне ходіння інших валют заборонено. У кількох державах, навпаки, немає своїх національних банкнот, і вони використовують чужі.

Банкнота РРФСР 1922 року

Вексель - це безумовне письмове зобов'язання, оформлене відповідно до встановленої форми, про повернення грошових коштів до певного терміну. Таке поняття існує вже кілька століть, документ повинен бути оформлений на папері і може видаватися фізичною або юридичною особою.Одне з найважливіших умов зобов'язання - його терміновість, а також місце платежу. Існують прості і переказні векселі, відсутність на документі обов'язкових реквізитів тягне його недійсність.

Вексель до змісту ↑

Порівняння

Банкнота діє на території всієї країни, а часом і в інших державах, безумовно беручись як засіб платежу. Її головна властивість - конвертованість, тобто можливість обміняти на інші валюти. Вексель може прийматися як платіжний засіб тільки з доброї волі. Його можна обміняти на банкноти або цінне майно лише за згодою сторін.

Вексель може створюватися лише на паперовому носії, банкнота - на папері, щільної тканини, металі або пластику. Є відмінності і по гарантії виконання зобов'язань. Якщо мова йде про векселі, то він забезпечений лише майном боржника. Цінність банкноти гарантується центральним банком і визначається золотовалютними резервами країни.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Терміновість. Банкнота є безстроковим засобом платежу, завжди має певну вартістю, яка залежить від фінансово-економічної ситуації, завжди приймається як засіб оплати. Вексель є терміновим зобов'язанням і підлягає погашенню в термін, який зазначений в його тексті.
  2. Гарантированность і забезпечення. Гарантом боргів центрального банку виступає держава, вони забезпечені золотовалютними резервами країни. Вексель покривається тільки майном боржника, саме векселедавець відповідає за повернення суми боргу.
  3. Обертаємість. Грошова банкнота дійсна на території всієї держави і при дотриманні певних умов може конвертуватися в інші валюти.Вексель дійсний лише за умови пред'явлення боржникові, але може виступати в якості платіжного засобу при угоді сторін.