Різниця між бакалавром і фахівцем

Різниця між бакалавром і фахівцем

Кілька десятків років тому званням "бакалавр" могли похвалитися лише ті, хто навчався в європейському ВНЗ, випускники ж вітчизняних навчальних закладів скромно іменувалися фахівцями . Сьогодні ситуація докорінно змінилася: поняття "бакалавр" і "дипломований спеціаліст" мирно співіснують в наших навчальних закладах. Причиною такого нововведення став поступовий перехід на дворівневе, як і у всій Європі, освіту. Але, як часто буває при появі нового поняття, виникла плутанина, і поняття "бакалавр" і "спеціаліст" стали взаємозамінними, що не зовсім вірно. Спробуємо розібратися, чим бакалавр відрізняється від фахівця.

Зміст статті

  • Походження і значення
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Походження і значення

Коріння у поняття " бакалавр " йдуть в середньовіччі. Так називали лицаря, який не мав власного прапора. Пізніше це поняття стало застосовуватися до студентів середньовічної Європи. Сьогодні бакалавром вважається випускник, який відучився в вузі 3-4 роки і отримав базову вищу освіту.Якщо вам присвоїли звання бакалавра, то це означає, що ви отримали науковий ступінь. Програма, по якій йде підготовка бакалавра досить широка, вона включає в себе як загальноосвітні дисципліни, так і спеціальні.

" Спеціаліст ", або "дипломований спеціаліст" - це поняття суто радянське, позначало воно людини, який закінчив вищий навчальний заклад і отримав диплом з присвоєнням кваліфікації. Іншими словами, фахівець - це професійна кваліфікація. При цьому термін навчання у ВНЗ був фіксованим - 4, 5 або 6 років. Якщо студент з якихось причин не доучувався весь термін, то ніякого звання він не отримував взагалі. На сьогоднішній день таку кваліфікацію отримує випускник, який відучився в вищому навчальному закладі не менше 5 років. При цьому останні курси навчання він присвятив певної вузької спеціальності.

Бакалавр, як і дипломований фахівець, має право продовжити навчання і далі, і отримати звання магістра або вступити до аспірантури.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Бакалавр - це вчений ступінь, а фахівець - професійна кваліфікація.
  2. Щоб отримати звання бакалавра достатньо відучитися в ВУЗі не менше чотирьох років, щоб стати дипломованим фахівцем термін навчання потрібно збільшити мінімум на рік.
  3. Звання бакалавр визнається в Європі, а звання фахівець актуально тільки для пострадянського простору.
  4. І бакалаврів і фахівців спочатку готують за загальними навчальними програмами, але з певного року навчання, програми розходяться і підготовка фахівців носить більш вузький, спрямований на певну спеціалізацію характер.