Різниця між aWPC і WPC

Різниця між AWPC і WPC

Пауерліфтинг завоював величезну популярність в різних країнах світу, і Росія не стала винятком. Прагнучи підтвердити свій статус і приєднатися до однодумців, спортсмени вступають в особливі федерації, здаючи нормативи для отримання певного розряду. Найбільш популярними об'єднаннями є AWPC і WPC. Чим вони відрізняються один від одного і який варіант вважається більш цікавим і перспективним?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

WPC - це World Powerlifting Congress, некомерційна міжнародна організація пауерліфтерів, заснована Ерні Францем в 1986 році і включає в себе 30 держав-учасників. Головна мета об'єднання - проведення змагань з пауерліфтингу, встановлення єдиних правил, нормативів і підходів до даного виду спорту, створення умов для розвитку даного виду спорту по всьому світу.

AWPC - це Amateur World Powerlifting Congress, аматорська ліга WPC, нормативи якої значно м'якше, а при проведенні змагань працює допінг-контроль. Даний підрозділ називають "лігою натуралів", тобто тих спортсменів, які застосовують заборонених речовин для нарощування м'язової маси і поліпшення результатів. У той же час, серед учасників ставлення до обох лігах є вкрай позитивним, так як вони створені "пауерлифтерами для пауерліфтерів".

до змісту ↑

Порівняння

На офіційному сайті World Powerlifting Congress зазначено, що єдина відмінність між AWPC і WPC полягає в тому, що перша ліга володіє допінг-контролем, а друга - ні.Проте, при уважному вивченні питання можна відзначити і інші особливості. Так, у AWPC за однакових правил нормативи набагато м'якше, ніж у WPC.

Таким чином, організація любителів більше підходить для початківців спортсменів, організація професіоналів - для тих, хто займається пауерліфтингом давно і здатний продемонструвати високі результати. Крім того, підрозділ AWPC створювалося для того, щоб всі учасники могли змагатися "на єдиній платформі", тобто з використанням тільки природних даних.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Значення. WPC - це єдина міжнародна організація, до складу якої входить ліга AWPC.
  2. Змагальний рівень. WPC - професійне підрозділ, AWPC - аматорське.
  3. Перевірка на вживання заборонених препаратів. У AWPC є допінг-контроль, в WPC - відсутня.
  4. Нормативи. Вимоги до результатів вправ для отримання розряду в AWPC значно нижче, ніж у WPC.