Різниця між аукціоном і конкурсом

Різниця між аукціоном і конкурсом

Для найбільш ефективної реалізації і придбання товарів і послуг компанії і приватні особи беруть участь в різних конкурсах і аукціонах. У кожному конкретному випадку більш вигідна та чи інша форма проведення торгів. Щоб не помилитися з вибором, слід добре розуміти різницю між аукціонами і конкурсами, і їх особливості.

Зміст статті

 • Визначення
 • Конфіденційність
 • Умова перемоги
 • Матеріальні витрати на участь
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Аукціон - це "розпродаж" предметів, що мають будь-яку цінність, за максимально можливою ціною.

Спочатку аукціони були призначені для продажу боргового майна. Сьогодні на аукціони найчастіше виставляють антикваріат, предмети мистецтва, народної творчості; вони поширені в якості інструменту зовнішньої торгівлі для реалізації одиничних товарів.

Крім товарів, на аукціони можуть бути виставлені і права на укладення договорів.

Існує безліч різних видів аукціонів, найпоширенішими з яких є:

 • англійська (прямий);
 • аукціон першої ціни;
 • аукціон другої ціни;
 • зворотний аукціон (редукційний);
 • аукціон "платять усі" і ін.

, що набирає популярність у використанні тендер - також є одним з видів аукціону, званий "аукціоном своєї ціни".

Конкурсом називають змагання кількох претендентів, мета якого - вибір більш гідного варіанту, який забезпечить найкращі умови виконання контракту.

Конкурси бувають:

 • відкриті (будь-хто може взяти участь);
 • селективні (подавати заявку можуть всі, але безпосередньо беруть участь в конкурсі тільки відібрані замовником претенденти);
 • закриті (учасники запрошуються організаторами).
до змісту ↑

Конфіденційність

Конкурс передбачає конфіденційність всіх відомостей, що містяться в заявці. Заявка має досить складну структуру, неправильне оформлення її є однією з найбільш частих причин відмови в участі в конкурсі.

Заявка на участь в аукціоні відображає особисту інформацію про учасника, запитувану організаторами, іноді копії деяких документів, але ціну, яку учасник готовий заплатити за даний лот, не містить, а відповідно не потребує конфіденційності.

до змісту ↑

Умова перемоги

Щоб визначити переможця конкурсу, розглядають умови виконання роботи всіма учасниками, їх рейтинг, аналізують передбачуване якість роботи, і, виходячи з цього, роблять висновок.

Аукціон - це змагання пропозицій за ціною: хто готовий оплатити більше або запропонує найнижчу вартість за виконання нею будь-яких послуг, той і отримає виставлений лот.

Аукціон вважається більш прозорою формою торгів. У конкурентів є більше шансів отримати бажаний лот, ніж за участю в конкурсі, де суб'єктивна думка організаторів вирішує долю учасників. До того ж, часто трапляється так, що конкурс проводиться лише для проформи, в той час як виконавець спочатку визначений.

до змісту ↑

Матеріальні витрати на участь

Для участі в конкурсі необхідно якісно розробити пропозицію. При цьому виникають матеріальні і тимчасові витрати, часом навіть дуже значні. Однак тільки один конкурсант виграє лот, іншим їх витрати ніяк не компенсуються.

Для участі в аукціоні, як правило, матеріальних витрат не потрібно. Однак іноді організатори збирають деякий безповоротний внесок в якості підтвердження серйозності намірів. Також існує такий вид аукціону, де кожен заявник оплачує названу ним суму, хоча лот дістається лише учаснику, оцінити його максимально дорого.

Крім усього іншого, підсумкова ціна придбання лота на аукціоні, як правило, відсотків на 20-30 менше, ніж при придбанні аналогічного товару за допомогою конкурсу.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Учасник аукціону має більше шансів виграти лот, ніж учасник конкурсу.
 2. Участь в конкурсі вимагає великих матеріальних витрат, ніж участь у аукціоні.
 3. Конкурс - це демонстрація можливостей учасників, їх умов і якості роботи. Володарем лота аукціону стає учасник, який запропонував велику ціну, не залежно від його особистісних якостей і умінь.