Різниця між мансардою і горищем

Різниця між мансардою і горищем

Завершення будинку у верхній частині може являти собою мансарду або горище. Кожне з подібних типів приміщень має свої характеристиками. Що це за особливості і чим відрізняється мансарда від горища? Розглянемо питання докладно.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Мансарда - використовується в якості житлового горищне приміщення, фасади якого одночасно є скатами даху будівлі.

Мансарда

Горище - простір між дахом і перекриттям останнього (або єдиного) поверху.

Горище до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, принципова відмінність мансарди від горища полягає в призначенні цих приміщень. Горищне простір називається просто горищем до тих пір, поки воно залишається непридатним для проживання. Таке приміщення може бути порожнім або використовуватися як склад. А якщо в ньому розміщуються елементи комунікацій або інженерне обладнання, то застосовується поняття "технічний горище".

При бажанні додати до житлової частини будинку додаткові метри використання в цих цілях вільного простору під дахом є розумним рішенням. Після того як горище буде впорядкований і перетворений в затишну кімнату, придатну для проживання, він стане називатися мансардою.

В ході виконання робіт з облаштування сама верхня частина будинку помітно перетворюється.У чому різниця між мансардою і горищем? В мансарді є декоративне оздоблення, меблі для комфортного відпочинку або виконує інші функції, в залежності від призначення приміщення.

Також найчастіше планується переобладнати зону під дахом так, щоб це дозволяло проводити час в даному куточку будинку протягом усього року. В такому випадку необхідно подбати про теплоізоляції і опаленні. Все це, як правило, відсутня на звичайному горищі.

До того ж висота приміщення не стає визначальним фактором, якщо справа стосується горища, оскільки господарі житла відвідують подібне місце досить рідко. А щодо мансарди такий момент є дуже важливим. І якщо наявної висоти не вистачає, потрібно розбирати і піднімати дах. При цьому приміщення буде вважатися мансардою, якщо висота його вертикальних стін не перевищить 1, 5 м.

до змісту ↑

Таблиця

Мансарда Горище
Житлове приміщення Нежитлове приміщення
є обробка, функціональні меблі Ні обробки, відповідної меблів
є опалення, теплоізоляція Немає опалення, теплоізоляції
Має необхідну висоту Висота не настільки важлива