Різниця між атестацією та акредитацією

Різниця між атестацією та акредитацією

Студенти всіх ВНЗ знають, що поняття "атестація" і "акредитація" не несуть для них нічого хорошого. Протягом декількох днів їх знання перевірятимуть вздовж і впоперек, намагаючись встановити, наскільки якісно здійснюється підготовка у ВНЗ і чи дійсно програма відповідає вимогам часу. Однак деякі фундаментальні відмінності дуже важливі для викладачів і адміністрації вузу, тому є сенс розібратися в цьому питанні дещо глибше.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Атестація - найважливіша форма державного контролю за рівнем підготовки в установі освіти. Ключові принципи даної процедури - гласність, колегіальність та об'єктивність. Атестація дозволяє визначити, наскільки якісно ведеться підготовка в ліцеї, школи, ВНЗ або іншому інституті освіти. Відповідно, головний об'єкт перевірки - студенти: саме їм доведеться доводити компетентність викладачів.

Акредитація - процедура визнання та підтвердження статусу установи освіти відповідно до рівня підготовки і спрямованістю програм навчання. При цьому витрати на її проведення лягають на перевіряється установа.Акредитація проводиться раз в 5 років, перший раз - після випуску першої групи студентів. Негативний результат означає, що навчальний заклад не зможе видавати документи про підтвердження освіти державного зразка.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, дані поняття мають між собою багато спільного. Атестація і акредитація проводяться раз в 5 років, при цьому в обов'язковому порядку дотримується процедура та регламент заходів. І все ж, атестують освітні установи як цілі комплекси, відсутність позитивного висновку позбавляє вузи можливості видавати дипломи і приймати іспити. Атестація перевіряє якість підготовки по конкретних спеціальностях, її головне завдання - встановити, наскільки якісно підготовлені студенти.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поняття. Атестують навчальні заклади в цілому, а акредитують конкретні спеціальності.
  2. Рівень. Акредитація підтверджує рівень відповідності послуг, що надаються встановленим нормам, атестація - визначає кваліфікацію особи, якій дані послуги були надані.
  3. Цілі. Атестація проводиться для визначення змісту програми підготовки загальноосвітніх стандартам, акредитація - для встановлення рівня знань випускників.