Різниця між астрологією і астрономією

Різниця між астрологією і астрономією

Очевидно, що і астрологія, і астрономія пов'язані з небесними тілами, що існують в космічному просторі. Це об'єднує два поняття. Але що конкретно означає кожне з них і чим відрізняється астрологія від астрономії? Розглянемо ці питання.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Астрологія - напрям, що вивчає вплив небесних об'єктів на людину і його долю. Історія зародження цього вчення сходить до раннього історичного періоду. Спочатку небесні тіла асоціювалися з міфічними богами, які правлять світом.

Астрономія - наука про Всесвіт і знаходяться в ній космічних тілах. Виділяють дві взаємозалежні галузі астрономії: спостережна (надає дані про небесні об'єкти) і теоретична (орієнтована на побудову різних гіпотез і формування висновків).

до змісту ↑

Порівняння

Опишемо основні відмінні критерії.

Об'єкт дослідження

В центрі уваги астрології знаходиться зв'язок між космічною сферою і людиною. Вчення висуває ідею про те, що весь світ являє собою єдину систему, частини якої підпорядковуються одним і тим же законам. Так, рух об'єктів Всесвіту має прямий вплив на розвиток людини і що відбуваються з ним події.

Спектр розділів астрології досить широкий.Ось деякі з них:

  1. Натальная астрологія. Вона стосується народження людини і присвячена вивченню впливу світил на особливості його характеру, психологічні риси і основні тенденції в подальшій долі.
  2. Передбачувальна астрологія. В її компетенції - прогнози щодо подій, в подальшому очікують людини.
  3. Елективний астрологія. Вона спеціалізується на пошуку сприятливих моментів для всіляких успішних починань.
  4. Бізнес-астрологія. Головний упор в ній робиться на прогнозування процесів, що відбуваються в діловому житті людей і економіці.

Відмінність астрології від астрономії полягає в тому, що астрономія орієнтована на глибоке дослідження самих об'єктів Всесвіту, їх походження, хімічного складу, закономірностей розвитку, траєкторій руху. Такими об'єктами, зокрема, є зірки (в тому числі Сонце), планети зі своїми супутниками, туманності, астероїди і т. Д. Результатом подібних досліджень стають нові відкриття, які сприятимуть розвитку технічного прогресу.

Застосовувані методи

Астрологічна діяльність в якості головного методу використовує складання і інтерпретацію астрологічних карт. Схематичне зображення небесних тіл, які спостерігаються в цікаву для одиницю часу, називається гороскопом. При цьому важливо, як саме розташовані об'єкти по відношенню один до одного, знакам зодіаку і дванадцяти домівках гороскопу. За цими даними і складаються прогнози і опису.

Астрономія спирається на наукові методи дослідження: спостереження, вимірювання величин, спектральний аналіз, перевірку достовірності відомостей у лабораторіях. Використовуються закони фізики і механіки, виробляються математичні розрахунки.Якщо в очах астрологів небесні тіла наділені особливими характеристиками, як би випливають з їх суті, то для астрономів ці тіла є звичайними об'єктами з реальними, доведеними шляхом ретельного вивчення властивостями.

Офіційність

У чому різниця між астрологією і астрономією з позиції сучасної науки? Вважається, що астрологія те саме магії і езотерики, оскільки вона не оперує об'єктивними фактами і доказами. Незважаючи на багато спроб дати астрології фізичне обгрунтування, вона визнається лженаукою.

Астрономія же, описуючи реальний світ і існуючі в ньому закономірності, відноситься до точних наук і є офіційно визнаною.

до змісту ↑

Таблиця

Астрологія Астрономія
Вивчає залежність характерів і доль людей від впливу небесних тіл Досліджує самі космічні об'єкти і будову Всесвіту
Відсутні наукові докази висунутих тверджень < Будь-яке положення науково доведено Неофіційна наука
Офіційна наука