Різниця між каракулем і каракульчею

Різниця між каракулем і каракульчею

У всі віки хутро користувався величезною популярністю. Хутряні вироби цінувалися на вагу золота. Шикарна шуба не тільки прикрашала свого власника, а й зігрівала душу і тіло.

З кінця 19 століття величезну популярність придбав каракулевий хутро. За сьогоднішній день вироби з каракулю нерідко зустрічаються в колекціях відомих модельєрів і будинків мод. Існує величезна різноманітність видів і сортів хутра каракулевих овець. Такими є каракульча і каракуль. У чому ж відмінність каракуля від каракульчи?

каракульча - це хутро ненароджених ягнят (викиднів, витягнутих плодів з утроби вівці), а каракуль - шкурка ягнят у віці кілька днів. Так як мова йде про формування ягняти в різних стадіях, то і хутро має істотні відмінності.

Зміст статті

  • Рівень розвиненості волосяного покриву
  • Колір
  • Розмір шкурок
  • Міцність каракулю і каракульчі
  • Здатність зберігати тепло
  • Застосування
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Рівень розвиненості волосяного покриву

Хутро каракульчи гладкий, короткий, шовковистий, не має завитків, добре прилягає до шкіри. Шкурки каракуля відрізняються густими пружними завитками, які розташовуючись в будь-якої послідовності, утворюють неповторний візерунок.Розрізняють декілька форм завитків, особливо цінними з яких є валькуваті і бобовідние.

до змісту ↑

Колір

Як у каракульчи, так і каракуля, колір в основному чорний. Рідше зустрічаються шкурки коричневого забарвлення, різних тонів сірого, які характеризуються плавним переходом насиченості кольору від більш глибокого біля основи волосини до практично білого на кінці. А також зовсім білі й строкаті. Особливу цінність мають сріблясті і золотисті відтінки хутра. Каракульча відрізняється своїм муаровим малюнком, зовні нагадуючи оксамит або навіть шовк.

Хутро каракуля до змісту ↑

Розмір шкурок

Шкурки каракульчи порівняно невеликі: довжиною в 30 см і шириною приблизно 20 см. Площа шкурок коливається в межах 6-8 см 2 . Площа каракулевих шкурок не менш 500 см 2 , а деякі, особливо великі, становлять навіть 1100 см 2 .

до змісту ↑

Міцність каракулю і каракульчі

Міцність каракульчи значно нижче, ніж каракулю. Вироби з каракульчі носяться не більше двох-трьох сезонів, в той час як каракуль не знає знесенню. Шкіра обох видів шкур досить тонка, що вважається ознакою високого класу.

до змісту ↑

Здатність зберігати тепло

Каракулеві вироби при всій своїй легкості і тонкощі, за рахунок безлічі завитків, успішно зігріють вас навіть у найлютіші морози. Крім того, каракулевий хутро не боїться вологості. На осінь найрозумнішим варіантом буде придбати вироби з каракульчі. У них не буде жарко, а шовковиста поверхня з дивним малюнком на кожній шкірці допоможе вам виглядати завжди сучасно і ексклюзивно.

до змісту ↑

Застосування

Виходячи з невеликих розмірів шкурок каракульчі, найбільш часто це хутро застосовується для виготовлення накидок, шалей, різних головних уборів, а в невеликій кількості і костюмів, жакетів і навіть пальто.У виробах з каракульчі особливо видно шви, таким чином, професіонал повинен володіти винятковою майстерністю, щоб результат його роботи виглядав акуратно.

З шкурки каракуля шиють шуби, капелюхи, пальто, роблять манжети і коміри.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. каракульча має короткий волосяний покрив без завитків, тоді як каракуль відрізняється пружними щільними завитками різних форм і розмірів.
  2. каракульча - тонкий, що не міцний матеріал, що викликає складності у виготовленні готових виробів. Каракуль ж досить зносостійкий.
  3. Вироби з каракульчі призначені для прохолодної погоди. У речах з каракулю буде тепло і в мороз.