Різниця між артритом і подагрою

Різниця між артритом і подагрою

Артрит і подагра - це стани, які характеризуються запаленням суглобів. Як в цих випадках протікає хворобливий процес, і чим відрізняється артрит від подагри? Спробуємо це з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

На артрит називають будь-яка поразка, що охоплює суглоби.

Подагра - захворювання, при якому артрит спостерігається в числі основних проявів.

до змісту ↑

Порівняння

Так, перше поняття відноситься виключно до суглобів. Артрит розвивається при тих чи інших умовах і має варіації. У будь-якому випадку відчувається біль в ураженому місці, характер якої визначається типом артриту. Проблемний суглоб втрачає нормальну рухливість і може деформуватися. Зовні помітно почервоніння шкіри. Іноді при навантаженні чується неприродний хрускіт.

Відмінність артриту від подагри полягає в тому, що він не завжди виступає як окрема патологія. Такий стан може бути лише одним із проявів якого-небудь недуги. Подагра якраз є прикладом захворювання, що включає в себе артрит. Запалення тут часто локалізується на нозі, в районі великого пальця. Але не виключається можливість ураження і інших суглобів тіла.

Напади подагри вкрай болючі. Вони починаються раптово і можуть серйозно підривати загальний стан людини протягом декількох днів.Палець або інше місце, за яким вдаряє подагричний артрит, розпухає і стає гарячим і дуже чутливим до дотику. Внутрішня біль описується як давить. Специфічним препаратом, що приносить полегшення в подібній ситуації, є колхіцин.

Подагра має власні причини виникнення. В основі лежить дуже велика концентрація в організмі такого продукту обміну, як сечова кислота. Ця речовина або виробляється в надмірній кількості, або погано виводиться нирками. Негативним наслідком стають кристалічні відкладення, які негативно діють на суглоби і провокують біль.

З часом можуть формуватися характерні для подагри тофуси, що містять білу речовину. Вони проступають з-під шкіри у вигляді шишок, вузлів і іноді прориваються. У певний відсоток хворих при хронічному перебігу зазначеного захворювання виявляються зміни кісток. Подагра небезпечна ще й тим, що при ній, крім перерахованих клінічних ознак, існує ймовірність ураження нирок з можливим утворенням в них каміння.

Однак знати, в чому різниця між артритом і подагрою, не завжди достатньо, щоб зробити висновок про захворювання людини. Діагноз буде достовірним після дослідження біологічного матеріалу, взятого у пацієнта. Аналіз дозволить отримати інформацію про зміст сечової кислоти. А відстежити стан кісток допоможе рентгенографія.