Різниця між арманьяком і коньяком

Різниця між арманьяком і коньяком

Напевно багато читачів чули знамениту фразу, що належить французькому народові: "коньяк ми подарували всій планеті, а арманьяк вирішили залишити у себе ". Ці два напою дуже схожі між собою, особливо якщо брати до уваги їх органолептичні якості. Проте, відмінностей в них дуже багато, і вони не обмежуються смаком і ароматом, тому гурмани, цінителі міцних спиртних напоїв, повинні знати ознаки відмінності, щоб визначитися з остаточним вибором.

Зміст статті

  • Визначення
  • Ознаки відмінності
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Арманьяк проводиться з таких рідкісних сортів винограду, як Уні-Блан, Фоль-Бланш. Виготовлення здійснюється в провінції Гасконь, що має свої географічні особливості. Справа в тому, що в цей регіон досить проблематично потрапити, і цей факт є причиною того, що арманьяк набагато менш популярний, ніж класичний коньяк. Арманьяк по своїй фортеці (65 відсотків) перевершує багато спиртних напоїв, але при цьому він має дуже витонченим смаком і насиченим ароматом. У Франції цей напій користується небувалою популярністю, і для дегустації використовують навіть спеціальний келих для арманьяка.

Арманьяк "Вода життя"

При виробництві коньяку з різних сортів винограду дотримується особлива технологія.Наприклад, дуже важливо, щоб процес дистиляції складався з двох кроків: на першому етапі виходить первинний базовий дистилят, на другому ж відбувається вторинна дистиляція, мета якої - отримання коньячного спирту високої якості. Цей спирт необхідно витримувати в бочці з дуба не менше двох років (це навіть вказано в законодавстві, щоб напій міг офіційно називатися коньяком).

до змісту ↑

Ознаки відмінності

Арманьяк відрізняється від коньяку не тільки популярністю, а й іншими факторами. Ось три основні ознаки, що дозволяють побачити відмінності між двома вишуканими французькими напоями:

  • Їх витримують у бочках з різного дуба. Для витримки арманьяка використовують спеціальний гасконский дуб, що відрізняється високим вмістом таніну, який, власне, і надає напою оригінальний аромат і смак. Коньяк же тримають в бочках з лімузенського дуба.
  • Є відмінність і в технології виробництва. Арманьяк отримують шляхом безперервної одноразової перегонки вина з молодих сортів винограду. Як правило, фортеця його не перевищує 62-65 відсотків. А ось в основі технології виробництва коньяку лежить перегонка кубів подвійної дистиляції, що в результаті дає дуже міцний спиртний напій (до 70-73 відсотків).
  • Коли розливають арманьяк, його градусів не знижують штучно, в той час як коньяк частенько розбавляють водою.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У використанні різних сортів винограду.
  2. Витримка здійснюється в різних дубових бочках.
  3. Процес виготовлення двох напоїв різних, зокрема, по-різному проходить перегонка.
  4. Арманьяк розбавляти водою для отримання потрібного градуса.