Різниця між апартаментами і квартирою

Різниця між апартаментами і квартирою

Ринок житлової та комерційної нерухомості повниться від пропозицій. Окремий сегмент - це елітні пропозиції, які представлені дуже дорогими альтернативами. Ріелтори, пропонуючи нерухомість, часом називають квартиру апартаментами. Це слово стає символом розкоші, багатства, незалежності. Але чи є ці поняття синонімами? Навіть поверхневий аналіз категорій показує, що вони позначають зовсім різні речі.

Апартаменти - це клас орендної нерухомості, орієнтований на тимчасове проживання багатих гостей в умовах підвищеного комфорту. Відмінні характеристики такої площі - стильний дизайн, наявність ванни з джакузі, повна технічна забезпеченість. Проживати тут можна тільки на тимчасовій основі, що обумовлено особливостями нерухомості.

Квартира - це вид нерухомості, призначений як для постійного проживання, так і для оренди. Даний об'єкт має відокремлене входом і повністю пристосований для життя. Тут має бути опалення, водопровід, санвузол та інші зручності. Квартири відрізняються один від одного різними параметрами: розташування, площа, тип будови, поверховість.

Отже, апартаменти - це тимчасове житло, більше нагадує готельний номер.У своєму класичному розумінні такий тип нерухомості передбачає повне обслуговування, включаючи заміну білизни, рушників, прибирання (у зручний для гостей час). Відповідно, вартість апартаментів дуже велика (в Москві квадратний метр площі стартує з 12 тисяч доларів). Квартири в рази дешевше, але зате тут ніхто не робить прибирання, та й інтер'єр, як правило, виконаний без претензії.

Апартаменти класу "Люкс"

Апартаменти необов'язково відносити до житлового фонду, тому їх можна створити і в офісних будівлях. Для проживання в квартирі така приналежність обов'язкове, інакше не можна буде укласти договори на подачу електроенергії за пільговими цінами. Згідно з вимогами законодавства (постанова Держстандарту), площа апартаментів повинна становити 40 кв. метрів і більше, при цьому в них повинно бути 2 і більше житлові кімнати, власний санвузол, кухня. До квартирі ніхто таких вимог не пред'являє: тут може бути лише одна кімната, а площа - навіть 20-25 кв. метрів.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Цільова спрямованість. Апартаменти призначені для тимчасового проживання, в той час як квартира - для постійного.
  2. Можливість реєстрації (прописки). Користування квартирою на правах власності або оренди дає можливість отримати прописку. Перебування в апартаментах такого права не дає.
  3. Вартість. Ціна звичайної квартири нижче апартаментів в кілька разів, що обумовлено різними класами нерухомості. Крім того, житлова нерухомість реалізується в широкому вартісному діапазоні - на відміну від свого дорогого "побратима".
  4. Обслуговування. За квартирою необхідно доглядати своїми силами, виконуючи всі роботи самостійно (або із залученням інших людей).Апартаменти, як правило, обслуговуються власником, а мешканцям залишається лише радіти життю.
  5. Фонд нерухомості. Квартири відносяться до житлового фонду, в той час як апартаменти - до нежитлового. Відповідно, зробити їх можна навіть в офісній будівлі, а також в іншому спорудженні такого типу.
  6. Кількість кімнат і площа. Згідно з вимогами закону, в апартаментах має бути як мінімум 2 кімнати, площа яких - понад 40 кв. метрів.
  7. Комфорт. Звичайна квартира може "похвалитися" лише тим, що придбав у неї господар. Апартаменти - це апріорі "багата" нерухомість: тут є повний спектр зручностей і благ.