Різниця між тосолом і агнтіфрізом

Різниця між тосолом і агнтіфрізом

Будь-якому автовласникові хочеться, щоб його "залізний кінь" працював десятки років. Саме тому ми прислухаємося до звуку двигуна, намагаємося заправлятися на перевірених заправках, купуємо якісні масла і антифриз. Хоча для початківця автолюбителя вибір багатьох засобів для поліпшення роботи автомобіля - це довгий шлях проб і помилок. Однією з проблем може стати вибір між тосолом і антифризом, адже для непосвячених громадян ці дві охолоджуючі рідини - одне і теж. Спробуємо дізнатися, так вони схожі на насправді.

Зміст статті

  • Визначення
  • Склад
  • Експлуатаційні характеристики
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Антифризом називають все без винятку охолоджуючі рідини, незалежно від того, де і коли вони випущені.

Тосол - це різновид антифризу, випущена в СРСР. У зв'язку з тим, що альтернативи тосол не було, дуже скоро назву торгової марки стало прозивним і довгий час так називали й інші антифризи, що потрапили на радянський, а потім і російський ринок. Насправді, ТОСОЛ - це абревіатура, яка розшифровується як "технологія органічного синтезу окремої лабораторії".

до змісту ↑

Склад

Належить тосола, як і в будь-який інший охолоджуючої рідини, присутній етиленгліколь і вода. У тосоле використовуються присадки на основі солей неорганічних кислот, наприклад, фосфатів, силікатів, нітратів і нітритів.

Належить антифризу також є етиленгліколь і вода, присутній гліцерин, пропіленгліколь і спирт. Іншими словами, антифриз - це етиленгліколь (або пропіленгліколь), вода і присадки. Саме присадки особливо цінні в складі, так як вони підвищують антикорозійні, антікавітаціонной, антипінні можливості антифризу. У складі антифризу присадки на основі солей органічних кислот.

до змісту ↑

Експлуатаційні характеристики

Завдяки тосол, на поверхні металу утворюються захисний шар, як правило, його товщина не перевищує 0, 5 мм, але мінусом такого захисту є низька теплопередача. Через це збільшується витрата палива, а сам двигун швидше зношується. Тосол втрачає свою охолоджуючу здатність вже через 30-40 тисяч км пробігу. У зв'язку з тим, що в складі антифризу присутні такі неорганічні солі, як фосфати і силікати, можливе утворення гелів і опадів, які можуть привести до засмічення радіатора. При високих температурах тосол працює в системі до межі в 105 градусів.

Антифриз утворює захисний шар тільки на стінках, схильних до корозії, в зв'язку з тим, що на іншому металі захисного шару немає, то теплопередача залишається непорушеною. Ця охолоджуюча рідина не втрачає своїх властивостей при пробігу легкового автомобіля понад 250 тисяч км. У зв'язку з тим, що в карбоксилатних рідинах використовуються органічні солі, опади не утворюються.Антифриз закипає при температурі 115 градусів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Антифриз - загальна назва для всіх охолоджуючих рідин, тосол - це марка антифризу, розроблена в радянському союзі.
  2. Присадки в складі тосола - неорганічні солі, а в складі антифризу - органічні.
  3. Тосол утворює захисний шар металу в 0, 5 мм, при цьому погіршуючи теплообмін. Антифриз утворює захисний шар тільки в місцях корозії.
  4. Тосол втрачає охолоджуючу здатність через 30-40 тис. Км, а антифриз через 250 тисяч км.
  5. Тосол менш стійкий до високих температур, а антифриз закипає при температурі 115 градусів.