Різниця між аніме і манга

Різниця між аніме і манга

Європейські країни всерйоз стурбовані тим, що деякі, цілком дорослі люди, йдуть від реальності за допомогою японської анімації, або "аніме". Непосвячений в тонкощі людина може тільки розсміятися: як можна залежати від мультфільмів? Справа в тому, що аніме не зовсім мультфільми в тому розумінні, до якого ми звикли. Більшість розраховані на дорослу аудиторію, і часто містять сцени жорстокості і навіть насильства, хоча тонкого гумору і філософії там теж предостатньо. Цим же грішать і манга - японські комікси. Дуже часто манга і аніме - це різні адаптації одних і тих же історій. Але різниця між цими модними видами японської поп-культури істотна.

Зміст статті

  • Поява
  • Характерні риси
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Поява

Якщо йти від простого, аніме - це японська анімація. До слова кажучи, "аніме" - це скорочення від англійського "animation", хоча багато хто звик думати, що це слово має французьке коріння. У 1917 році в Японії з'явилися перші мультфільми, більш традиційні для японської аудиторії, ніж американські. До сімдесятих років японські мультфільми називали "манга-ейга", що знову ж таки вказує на тісний взаємозв'язок аніме і манги. У сьогоднішньому розвитку у аніме кілька видів: TV-серіал, фільм, OVA (аніме виключно для відео), ONA (аніме для Інтернету) і TV-Special (бонусна серія, часто вже не пов'язана з основним сюжетом).

Аніме

Манга з'явилося значно раніше аніме. Першими японськими коміксами можна вважати картинки, присвячені життю тварин, які створив Тоба ще в дванадцятому столітті. Хоча саме слово з'явилося тільки в 1814 році, художник Хокусай Кацусика використовував цю назву для своїх "картинок з життя". А трохи пізніше так стали називати все японські комікси. Те, що вони завоювали популярність як серед самих японців, так і по всьому світу - заслуга Тезука Осаму, який визначив характерний стиль промальовування осіб як для манги, так і для аніме.

Манга до змісту ↑

Характерні риси

В манзі і аніме є загальні закони побудови сюжету і промальовування деталей, що роблять їх несхожими на європейську або американську анімацію. По-перше, це особи. Традиція малювати жіночні, тонкі риси обличчя склалася ще в Японії ще в давнину, а збільшені іноді майже круглі очі - це ознака юності і чистоти. В манзі і аніме позитивні герої завжди красиві, довгоногі і шірокоглазие. Негативні персонажі можуть мати очі, схожі на очі хижих птахів, а то і зовсім прикриті чубчиком або головним убором.

Що стосується кольору, то традиція в манзі - це чорно-білі картинки, аніме же, за винятком перших дослідів, завжди в кольорі.

З сюжетом все дещо складніше. Манга - це текст, який супроводжує картинку. Текст цей повинен бути ємним, зрозумілим, і з той же час глибоким. Тому сюжет манги часто більш захоплюючий, ніж сюжет аніме, створеного за тією ж історії. В аніме же - головне відеоряд, який відрізняється динамічністю, часто на шкоду основному сюжету. Особливо це помітно в аніме, заснованих на японській міфології, з обов'язковим філософським підтекстом.

У аніме є певна структура, досить консервативна. Обов'язково вступ (пролог), ролик-заставка, основний сюжет, фінальний ролик-заставка і, нарешті, кадри з наступної серії. До речі, заставка повинна тривати близько півтора хвилин і супроводжуватися оригінальною музикою, написаної спеціально для аніме.

Манга - більш поширений вид мистецтва. В Японії комікси супроводжують майже всі друковані видання. Деякі взагалі виходять окремими книгами. Манга створюються для різних вікових груп: від дітей, які не вміють толком читати, до пенсіонерів. У створенні японського коміксу беруть участь найчастіше двоє людей: автор і художник. Аніме - це цілий штат співробітників: режисери, художники, актори, що озвучують мультфільм. Як і будь-який кінотворчість, створення аніме досить витратна. І в Японії до нього ставляться серйозно. Актори для озвучування фільмів запрошуються професійні та знамениті, нерідко це зірки естради.

І манга і аніме - по-своєму цікаві, недарма вони здобули таку популярність серед наших співвітчизників. Головне - не захоплюватися, і пам'ятати, що фантастичні сюжети - всього лише плід уяви талановитих авторів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Аніме з'явилося в начитав двадцятого століття, в той час, як манга відома ще з доби середньовіччя.
  2. Аніме - це мультфільми, а манга - це комікси.
  3. Сюжети манги більш глибокі і цікаві, сюжети аніме кілька спрощені.
  4. Манга частіше чорно-біла, аніме - в кольорі.
  5. Над створення манги трудиться лише кілька людей, створення аніме вимагає великого штату співробітників, грошових і трудозотрат.